Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW i8 má po úpravě víc výkonu a křídlo, které může závidět i Honda Civic Type R

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 29. 6. 2020 • 02:10
8
2
Zobrazit náhledy (8)
BMW i8 Procar BMW i8 Procar BMW i8 Procar

Švýcarský úpravce si pohrál s extravagantním mnichovským plug-in hybridem a vytvořil ještě agresivnější bestii.

Extravagantní BMW i8 platí i po letech za automobilovou ikonu, která budí pozornost. A nejen na veřejných silnicích. Plug-in hybridní sporťák byl ve vybraných motoristických soutěžích oblíbenou volbou jako bezpečnostní vozidlo. A jedno takové posloužilo coby základ zajímavé úpravy.

Švýcarská společnost EDO Motorsport tak vzala odlehčený safety car (jen konverze z produkčního modelu prý vyšla na v přepočtu 4,5 milionu korun) a pustila se do dalších modifikací. Všímáme si přepracovaného nárazníku s agresivnějším splitterem vpředu, na zádi zase nelze přehlédnout obrovský spoiler, jenž prý generuje až 200 kg přítlaku. Široký difuzor doplňuje přepracovaný výfukový systém s masivní koncovkou na konci.

video

Upravený plug-in hybrid dostal také nové obutí s pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2. Švýcarští úpravci to všechno nedělají jen tak pro radost. Chtějí zlepšit dosavadní rekord i8 na německé trati Bilster Berg. Aktuální nejlepší čas má hodnotu 1:50, autoři úpravy se však domnívají, že za ideálních podmínek mohou být až o dvě vteřiny rychlejší.

Kromě vhodných pneumatik má k rekordnímu času pomoci i fakt, že 90 % karoserie je teď tvořeno z uhlíkových vláken. Jen to pomohlo k úspoře hmotnosti o 20 kilogramů. Celkově pak modifikace safety caru přinesla zhubnutí o čtyřicet kilo, nyní má vůz 1438 kg a jen třetinovou nádrž oproti té původní.

A aby toho nebylo málo, sáhlo se i na samotnou techniku. Pod kapotou i nadále pracuje plug-in hybridní ústrojí se základem v 1,5litrovém tříválci, oproti standardu (266 kW, 570 newtonmetrů) nabídne výkon 365 kW a 890 newtonmetrů točivého momentu. Aby se maličký motor s takovou porcí síly navíc popral, dostane například zcela nové turbo. Jsme zvědavi, jak si tahle novinka poveden na okruhu v akci!

Související články

Témata
29. 6. 2020 15:50
supr
Jako vesak na pradlo v cajku
29. 6. 2020 15:19
Pěkný, ale...
...krásný závodní stroj i8 má úplně jiný pohon:

https://www.bmwblog.com/…stuff-of-dreams/

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud