Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW M3 a M4 dostanou ještě ostřejší verze

Jan Mička Jan Mička 4. 10. 2013 • 06:38
2
Jsou tomu tři roky, co BMW uvedlo krystalicky čistý sporťák M3 GTS. Stejné plány má také s brzy příchozím sedanem M3, potažmo kupé M4.

Za tři roky to bude přesně 100 let od založení automobilky BMW. Výrobce chce na oslavu výročí vyrukovat s něčím výjimečným, což ryze účelové provedení sedanu M3 a kupé M4 dosyta naplní. Prozatím nebyly řečeny žádné podrobnosti, dají se však očekávat vozy ve stylu odlehčené M3 CSL nebo M3 GTS.

Nízká hmotnost je jedním z hlavních kritérií. Příklad si můžeme vzít právě ze srovnání standardní M3 E46 a ostré M3 CSL. Stokilogramový rozdíl znamenal, že CSL přišlo prakticky o všechny komfortní vymoženosti. Kdo je ale v takto zaměřeném voze vůbec potřebuje?

Pokud bude BMW postupovat stejně jako u M3 GTS, máme se nač těšit. Uvnitř by se totiž mohl objevit trubkový rám, systém pro okamžité odpojení elektroinstalace, hasicí přístroj nebo skořepinové sedačky. Důležité části interiéru projdou odlehčením, ubude také zvukové izolace.

Změny pod kapotou se prozatím neočekávají. Třílitrový zážehový turbomotor má v M3 a M4 výkon 316 kW a točivý moment 500 N.m. Pravděpodobně dojde k mírnému nárůstu obou hodnot (M3 GTS měla oproti standardu o 22 kW vyšší výkon). O výběru převodovky však prozatím můžeme jen polemizovat. M3 GTS měla sedmistupňovou dvouspojkovou skříň M-DCT a s touto možností se počítá také u M3/M4. Osobně bychom uvítali volbu manuální šestistupňové převodovky, která řidiče více vtáhne do děje.

Témata
4. 10. 2013 21:23
Re: Krasa...
...no dřív umělo, i když "nechtělo"... Tak doufám, že aspoň to "když chce" mu vydrží! :-)
Avatar - PTS
4. 10. 2013 21:18
Krasa...
Už teď se na fotky, případně živý dojem (minulé M3 GTS jsem měl to štěstí vidět... tedy hlavně slyšet >:D ). BMW umí, když chce :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud