Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW M3: Interiér odhalen, tachometr ukazuje do 330 km/h

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 14. 10. 2013
5
44
Interiér nového BMW M3 už není tajemstvím: na internet unikly první obrázky. Co je na nich vidět?

Přesně podle očekávání je interiér nové M3 nositelem pokroku, tedy minimálně co se interiérů modelových řad mnichovské automobilky týče. Po vzoru větší řady 5 dostane M3 inovovaný iDrive, na jehož vrchní straně je dotyková plocha – touchpad. Mimochodem, řadicí páka vypadá jako ta, kterou můžete najít třeba v doposud nejlepším sportovním BMW současnosti, modelu M6.

Závan ekologie najdeme i zde, vedle startovacího tlačítka je tradiční ovládání start-stop systému. Většina majitelů jej ale bude, poměrně rozumně, vypínat rovnou při nastartování. Ostrá jízda s následným „chcípnutím“ na semaforu nemůže motoru dlouhodobě svědčit. Rychloměr ukazuje nejvíce 330 km/h, tedy stejně, jako u předchozí generace. Drobný ústup ze slávy je vidět na otáčkoměru, který býval do devíti tisíc a nyní končí o 500 otáček níž.

Zato přibyly tlačítka známá třeba už ze zmíněné M6: M1 a M2, díky kterým si auto (odezvu plynu, podvozek, řízení atd.) můžete nastavit dle libosti. Pod jedním může být příjemně svižný, ale pohodlný dostavník, pod druhým pak ostrá zbraň na silnice první třídy.

Nutností jsou speciálně tvarovaná kožená sportovní sedadla, která by měla nabídnout vyšší míru bočního vedení. Pravděpodobně bude i látková varianta, integrované opěrky a velké logo nad lopatkami však tak jako tak budou mít společné. Druhou „nutností“ je tlustý tříramený volant s tradičním ozdobným prošíváním. To se, alespoň podle fotek, nikde dále v autě nevyskytuje.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

paráda
| 15. 10. 2013
Rychloměr proměřuje obvykle o cca 10%, čím větší rychlost, tím víc.
Pokud jsi dostal rychloměr na 220, moc bych se divil, kdybys jel reálně přes 190.
paráda
| 15. 10. 2013
Já taky v jedničkový kombi 1,4 16V 74 kW 220 tacho. Reálně bych to viděl tak na 205, ale už to na těch 14" hubenejch kolech není ono.
Desetiletej kluk...
| 15. 10. 2013
:-)
Avatar - Dinar
Desetiletej kluk...
| 15. 10. 2013
V M3 by se šiklo určitě, to je ten typ auta, kde se orosí zadnice každému. ;-)
Desetiletej kluk...
| 15. 10. 2013
Moje řeč... :-) Až na to odvětrávání... To osobně nemusím.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku