Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cadillac Lyriq se začíná odhalovat: Elektrický luxusní crossover spatříme co nevidět

David Bureš David Bureš 31. 7. 2020 • 01:06
8
4
Zobrazit náhledy (8)
Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq Cadillac Lyriq

Také americký koncern General Motors má svoji platformu pro elektromobily. Jako první ji využije připravovaný luxusní crossover Cadillac Lyriq, který se již brzy ukáže světu.

Cadillac chce v rámci portfolia amerického koncernu General Motors hrát roli elektrického pionýra, když do budoucna má být většina modelů tohoto luxusního výrobce elektrická. Prvním z nich bude elektrický crossover Cadillac Lyriq, který se nyní začíná odhalovat světu.

Automobil jsme přitom podle původních plánů měli už dávno znát, elektrický crossover měl totiž debutovat v dubnu. Pandemie koronaviru ale vzala plánům za své a prezentace Lyriqu se podobně jako v dalších případech musela odsunout. Konkrétně GM bylo nuceno přesouvat také prezentaci jiného elektromobilu, pick-upu GMC Hummer EV.

video

Nyní Cadillac oznámil, že se Lyriq veřejnosti oficiálně představí ve čtvrtek 6. srpna, a to prostřednictvím virtuální prezentace. Už nyní však výrobce zveřejnil pár upoutávek naznačujících siluetu připravovaného crossoveru nebo neobvyklou zásuvku pro dobíjení za předním kolem. Zajímavostí bude pak podsvícené logo značky, které bude součástí uvítací sekvence po odemčení vozidla.

Lyriq je přitom v rámci koncernu GM velice důležitým projektem. Luxusní crossover totiž jako první využije základ v nově vyvinuté platformě pro elektromobily, jejíž součástí budou baterie řady Ultium. Ty využívají velkoformátové články, které v sadě baterií mohou být umístěny svisle nebo vodorovně tak, aby bylo možné akumulátor rozmístit ve vozidle podle potřeby.

Výhodou je i velká kapacita, dosahující 50 až 200 kWh podle vozu, což umožní dojezd až 643 kilometrů (400 mil). Jejich energii budou čerpat elektromotory z vlastní konstrukční dílny, které v závislosti na voze umožní pohon předních, zadních nebo všech kol. Baterie naopak budou vyráběny ve společném podniku v Ohiu s LG Chem.

Nová platforma umožní významně rozšířit nabídku elektromobilů z dílny GM. Konkrétně Cadillac chce mít do konce desetiletí většinu svých modelů elektřinou poháněných.

Svá elektroauta ale chystají také další značky amerického koncernu. Už nyní je potvrzena nová verze Chevroletu Bolt, který v roce 2022 doplní crossover téže značky. Chystá se také zmíněný pick-up GMC Hummer EV pro rok 2021. GM navíc věří, že připravované elektromobily budou výdělečné.

Související články

Témata
Avatar - Ada je zase tady
31. 7. 2020 22:34
věřit a vědět
jsou dvě různé věci www.autoforum.cz/…o-elektromobily/
Avatar - Ada je zase tady
31. 7. 2020 22:32
Re: Věřit můžou
Víra je dobrá věc, ale realita je neúprosná: https://***.cz/DzsJy :-!
Avatar - beibej
31. 7. 2020 21:33
nevěřím...
na konci Q a není to suv Škoda? Bude soud? :-O
Avatar - Barrichello
31. 7. 2020 14:03
Věřit můžou
ale myslím že to bude konec Cadillacu ....

Třeba to pochopí zavčas a vrátí se ke spalovákům

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud