Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chevrolet a jeho nový pick-up: Montana má jen tříválec a nemá čtyřkolku...

Ondřej Mára Ondřej Mára 7. 12. 2022 • 04:15
31
2
Zobrazit náhledy (31)
Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana Chevrolet Montana

Novinka mířící na jihoamerické trhy celkem vybočuje z tradiční nabídky pick-upů značky Chevrolet.

Když se řekne pick-up značky Chevrolet, většina z nás si nejspíš vybaví pořádná monstra, jako jsou modely Silverado či Colorado. Poslední novinka s nápisem Chevrolet však z této normy celkem výrazně vybočuje. Ostatně nemíří ani na domácí trhy.

Jde totiž o novou generaci modelu Chevrolet Montana, což je kompaktní pick-up určený pro jihoamerické trhy. Základ navíc sdílí s modely jako Chevy Onix, Onix Plus a Tracker, což znamená, že je postaven na samonosné platformě. To dnes ale ani u pick-upů není zas takový problém. Stačí se podívat na modely jako Ford Maverick nebo Hyundai Santa Cruz.

Video se připravuje ...

Model Montana nicméně nemá v plánu oslňovat běžné zájemce o trucky. Automobilka ho totiž propaguje jako SUV, které zákazníci potřebují, ovšem v karoserii pick-upu, o kterém sní. Při vývoji se tak zaměřili především na chování na silnici, vnitřní prostor a komfortní soužití.

Novinka od Chevroletu by tak měla nabízet například největší vnitřní prostor kabiny na brazilském trhu s malými pick-upy, kde se novinka poprvé představila. Korba pak nabízí kryt, který by měl zabránit pronikání vody i nečistot – podobně jako u kufru klasického vozu. Kryt navíc může být elektricky ovládaný.

Jedinou dostupnou pohonnou jednotkou je 1,2litrový turbem přeplňovaný tříválec, který automobilka převzala z modelu Tracker. Montana tak nabízí nejvyšší výkon 98 kW, který přes šestistupňový manuál nebo šestistupňový automat míří pouze na přední kola. Čtyřkolka není dostupná ani za příplatek.

Dynamické parametry vozu sice neznáme, víme však, že měří 4,72 metru na délku a nákladová korba by měla mít objem 874 litrů. Na jihoamerických trzích se tak bude střetávat s konkurencí jako je nepatrně větší Fiat Toro, nebo podobně velký Renault Oroch – tedy Dacia Duster pick-up.

Chevrolet Montana se na brazilském trhu začíná prodávat od 134.490 brazilských reálů, což je v přepočtu cca 595.300 korun. Dodávky prvních kusů se očekávají v únoru příštího roku.

Doporučujeme

Témata
Avatar - wakantanka
8. 12. 2022 16:04
Re: Bez loga...
...alebo kľudne Hyundai, proste hocičo :)
7. 12. 2022 11:16
Bez loga...
...by som to tipol na Citroen.