Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chevrolet Corvette Stingray Z51 zrychlí z 0 na 96 km/h za 3,8 s

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 21. 6. 2013 • 16:50
70
56
Zobrazit náhledy (70)
Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette
General Motors oficiálně zveřejnil jízdní výkony nové Corvette Stingray a rovnou v ostřejším provedení s paketem Z51.

Sedmá generace Chevroletu Corvette byla odhalena letos v lednu v provedení kupé a na ženevském autosalonu měla premiéru verze s plátěnou střechou. Koncem května byla zveřejněna přesnější data pohonné jednotky a teprve nyní General Motors zveřejnil jízdní výkony.

Všechna čísla, která oficiální materiály zmiňují byly dosažena s Corvettou Stingray v severoamerické specifikaci s tlumiči Magnetic Ride Control a paketem Z51, jímž má být evropské provedení vybaveno standardně. Součástí tohoto paketu je elektronický samosvorný diferenciál, chladič převodovky a diferenciálu, výkonnější brzdový systém a aero paket, zvyšující stabilitu vozu při vysokých rychlostech.

Akceleraci z 0 na 60 mil v hodině (96 km/h) zvládne nová Corvette za pouhých 3,8 s. Sprint na čtvrt míle jí zabere rovných 12 s a na konci 400 metrů dlouhé dráhy se pohybuje rychlostí 119 mil v hodině (191,5 km/h).

Z rychlosti 96 km/h se Corvette Stingray zastaví na 107 stopách, což je 32,6 metru. Přetížení v zatáčkách má hodnotu 1,03 g a dalším důkazem o rychlosti nejen v přímce má být čas 2 minuty 51 sekund a 78 tisícin, který novinka potřebuje k projetí okruhu Virginia International Raceway’s dlouhého 4,2 mil (6,76 km).

Témata
Avatar - Barrichello
24. 6. 2013 15:35
Re: No v přímce to bude rychlé
Neplet si corvette s VIperem ACR. Ten neodpouští chyby, Corvette nikoliv.

S Vette jde jet i vyloženě kochací vejlet někde po pobřeží >:D
23. 6. 2013 09:12
Já mám vcelku jasno
Krásné, rychlé s úžasným motorem a zvukem. Nebojím se vůbec toho že by to v zatáčkách bylo špatný a kdo někdy měl sportovní auto pro zábavu, tak si určitě více užije auto, které se musí trochu krotit. Absolutně mě nenapadne to srovnávat se supersportama i když ten zážitek z jízdy bude podobně fascinující, spíše bych to porovnával s Octavii RS - tu tady někdo vychvaluje do nebes, jiní ji odsuzují, ale cenově je ke Corvette asi mnohem blíž než nejlevnější evropský supersport, tak že já mám naprosto jasno.
Avatar - flyboyeda
22. 6. 2013 17:25
Re: paráda
to koukám a líbí se ti BMW Cabrio
22. 6. 2013 15:42
Re: Corvette je GT a né supersport Saláti
Avatar - vabis
22. 6. 2013 15:02
Re: paráda
maso, voe