Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Citroën DS9: Metropolis jde do výroby

Diskuze (264)
Značce Citroën sílí sebevědomí. Studie Metropolis se má proměnit v luxusní limuzínu DS9.

Citroën Metropolis, představený v květnu na světové výstavě Expo v Šanghaji, se původně jevil jako další z řady designových studií. Gregoire Olivier, ředitel Citroënu pro Asii, ale v rozhovoru pro Automotive News China ohlásil, že tento koncept se stane základem budoucího luxusního modelu.

Nová modelová řada dostane název DS9 a bude mít, jak je u skupiny PSA zvykem, i sesterský model se značkou Peugeot. Koncept Metropolis byl zatím prezentován jen v Číně a i jeho produkční podoba zacílí především na tamní trh. Postupně má vzniknout celá paleta velkých prémiových modelů, které budou v Asii konkurovat německým značkám nebo Volvu.

Koncept je dlouhý 5,30 metru, široký 2 metry a vysoký jen 1,40 metru, jeho design následuje směr studií High Rider a Survolt. Patrné jsou i vlivy aktuálního sedanu střední třídy C5.

Pro studii zvolil Citroën hybridní pohon. Jedná se o full-hybrid kombinující šestiválec 2,0 V6 Turbo (200 kW, 375 Nm) spojený s dvouspojkovou převodovkou pro přední kola s elektromotorem (70 kW) pro zadní kola. Oba motory mohou pracovat současně nebo k pohonu auta může sloužit libovolný z nich samostatně.

O pohonné jednotce pro produkční DS9 není zatím nic známo. Vzhledem k tomu, že tato hybridní soustava má výkon na úrovni atmosférického osmiválce a dokáže pracovat v režimu 4x4, je pravděpodobné, že ji Citroën v nějaké formě zachová i pro sériovou výrobu. Uspořádání do značné míry kopíruje pohon HYbrid4, který se začne v Evropě prodávat příští rok.

Diskuze (264)
19. 3. 2012 19:58
Re: DS9
Heh, inteligentni postreh. Takhle to je v podstate predohrab s obcasnym pohonem na zadni, kdyz zrovna nebudou vybite baterky. O tom jak se budou nabijet nepadlo ani slovo ...
2. 1. 2011 01:06
Hezká studie s ale
Citroen se pokusil přijít s něčím skutečně exkluzivním, ale nějak mi k Citroenu nepasuje ten rovný vysoký předek jak z náklaďáku. CItroeny byly vždy přísně aerodynamické s klínovitým profilem a ostrou nízkou kapotou - DS, CX, XM například. Taky proto měly Citroeny ploché motory. K tomu zadní překrytá kola - praktické a aerodynamiku vylepšující řešení, proč se toto dneska nepoužívá třeba i u jiných značek? Ohromná maska chladiče, to není styl Citroen, spíš takové Audi křížené s MB.
Avatar - DawQa
1. 1. 2011 22:17
pěkné
vypadá moóc pěkně, kdyby se takhle začal i vyrábět,tak by určitě o klienty nouze nebyla samozdřejmě s rozumnými motory a cenou ;-)
za design :yes: :yes: :yes: :yes:
Avatar - fuckerik
27. 11. 2010 14:29
Vyhazov designerů Citroenu prospěl
Boha nikdy bych neřekl, že se mi to jednou stalo ale tyhlety nové citroeny jsou prostě hezká auta...a mít tohleto doma, vůbec bych se nestyděl a dokonce bych si k tomu nosil kapučíno a čuměl a srkal a čuměl a srkal...Jsem si "němcoLover" ale prostě dobře odvedenou práci dokážu ocenit a tohle JE DOBŘE ODVEDENÁ PRÁCE. Jen tak dál pánové ;-) :-)
Avatar - del42sa
26. 11. 2010 10:06
Re: GARÁŽOVÉ BLUES
Kde se o autech mluvívá, tam jistý chytrolín bývá. Ten, jež kupu vtipné kaše pozřel a uvádí občas v "úžas". S bůčkem v ústech, mastných kalhotech a drobky od chleba razí svou úchvatnou teorii o bytí nás všech a nad-bytí hráčů jeho týmu s klapkami na očích slepě razící své pokřivené teorie jež vydává za normy.Nově příchozí může svými slohy osvítit, ti následně bezmyšlenkovitě jako ovečky vstoupí do jeho stáda. Naštěstí jsou tu ti, kteří mají svůj rozum, ti, kteří drží vzhůru tu kvalitu, kterou nabízí i značky, nad kterými jistí světáci neejakulují ani ve snech. Ti, díky nimž se z nás, ostatních, stávají lepší a vzdělanější lidé >:-[]