Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Clarkson vybral svoje vozy roku. Nejlepším lidovým autem je prý Bentley

Jan Zajíc Jan Zajíc 4. 10. 2019 • 03:10
65
7
Zobrazit náhledy (65)
Ferrari 488 Pista Ferrari 488 Pista Ferrari 488 Pista Ferrari 488 Pista Ferrari 488 Pista Ferrari 488 Pista Ferrari 488 Pista Ferrari 488 Pista Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Aktuálně nás nenapadá auto s hezčím interiérem. Digitální přístroje působí díky 3D grafi ce luxusně. Novinkou je možnost zkombinovat v obložení dva typy materiálu. Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Chloubou continentalu je takzvaný rotující displej. Trojhranný blok, který má na jedné straně pouze dekor, na druhé displej multimediálního systému a na třetí krásné analogové ukazatele. Příplatkový prvek za skoro 150 000 Kč chce každý, auto bez něj se prý snad ještě ani nevyrobilo. Jedno takové „levnější“ si ale jistý český klient objednal. Nápisy na tlačítkové liště jsou voleny tak, aby měly symetricky od středového kolečka vždy stejný počet písmen. Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Kosočtvercům na dveřích a sedadlech říká Darren diamanty. Každý je tvořen 712 stehy, celkem byste jich v interiéru napočítali 310 675. Padne na ně 2,8 km nití! Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT Bentley Continental GT

Zatímco loni Jeremymu Clarksonovi k vyhlášení svého auta roku stačila jedna kategorie - prostě auto roku - letos svou náklonnost rozdělil mezi dva vozy.

Určitě víte, že se Clarkson nevěnuje jen pořadu The Grand Tour. Má i spoustu dalších aktivit, mezi něž patří psaní pro britský nedělník The Sunday Times. 

Právě ten nedávno uděloval ceny v rámci vlastní ankety 2019 Sunday Times Motor Awards. Při vyhlašování ocenění dostává prostor i Clarkson, který vybírá svoje auto roku. Loni jím zvolil Lamborghini Huracán Performante.

Letos však Clarkson udělil hned dvě ceny - pro supersport roku a lidové auto roku.

Nejlepším supersportem je podle něj Ferrari 488 Pista. "Je to výjimečné auto. Naprosto neuvěřitelné. Žádný jiný vůz se neřídí tak jako Ferrari, působí tak lehce a vybraně," prohlásil Clarkson. A ani by to nebyl on, kdyby si nerýpl do jednoho ze svých známých kolegů.

"Ale co se mi obzvlášť líbí, je to, že z předchozího modelu - 458 Speciale - dělá bezcenné auto. A to je vůz, který vlastní James May. Teď už nemá ani cenu šrotu. Takže Pista zničila Jamese Maye, což mě těší," popsal.

Lidovým autem roku pak Clarkson vybral poněkud překvapivě Bentley Continental GT V8. Tedy model, který stojí více než 4 miliony korun. "Za prvé, Bentley je vlastněno Volkswagenem. A jak víme, Volkswagen znamená ‘lidové auto’. Za druhé, tam kde bydlím, mají snad všichni lidé helikoptéry, takže to je lidové auto. A pak také, když testuji nějaký vůz, často žasnu, kolik stojí. V případě Bentley je však úžasné, jak levné je ve srovnání s tím, kolik byste čekali, že bude stát," vysvětlil Clarkson.

"Bentley jsou vždy levnější, než byste čekali. Zvlášť když si sednete dovnitř a zjistíte, jak jsou výjimečně dobrá. Je to úžasné, úžasné auto. A já jedno chci," dodal.

Související články

Témata
Avatar - _beta
5. 10. 2019 16:25
Socka wagen.
Takže keď máš Bentley, si medzi pracháčmi vlastne socka.
Lebo tí majú Bell.
4. 10. 2019 21:55
Logika
Má to logiku a vnitřní strukturu. :yes:
4. 10. 2019 18:40
Re: Jak snadno by člověk trefil,
Clarkson :yes:
4. 10. 2019 15:06
Re: Jak snadno by člověk trefil,
Kdyby mu měl rozumět každý, pak by stačil Luděk Sobota (nic proti němu).
Avatar - CHerokee
4. 10. 2019 14:37
Re: Jak snadno by člověk trefil,
Clarkson je zkrátka svůj, nezaměnitelný, neuplatitelný a politicky nekorektní... a to se mi na něm líbí. Nebere si servítky. Je jasné, že každý jeho humoru nerozumí.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud