Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Crashtest Chery Amulet (video) a crashtesty v Číně

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 2. 7. 2007 • 02:50
25
45
Zobrazit náhledy (25)
Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery Chery
Crashtesty z poslední doby odhalují nízkou bezpečnost čínských vozů. Prohlédnout si nyní můžete čelní náraz čínského sedanu Chery Amulet prodávaného v Rusku. Přinášíme také informace o crashtestech prováděných v Číně.

Crashtestu provedenému podle metodiky Euro NCAP byl v Rusku nedávno podroben čínský sedan Chery Amulet (prodávaný též jako Flagcloud nebo Cowin), který vychází z první generace modelu Toledo. Na serveru youtube.com je k dispozici video tohoto testu, avšak bližší informace o provedeném testu nemáme, a tak vám toto video nabízíme bez komentáře. Crashtestem podle metodiky Euro NCAP prošel již před více než rokem ještě jeden vůz Chery, malý model QQ, který je v podstatě identickou kopií modelu Matiz (více ve fotogalerii).

{videoplayer link="http://www.youtube.com/v/4CJP6kQmPvg" style="auto"}

V Číně se od loňského roku provádějí crashtesty podle metodiky NCAP, avšak v databázi čínského zkušebního institutu se bohužel v Rusku testované modely automobilky Chery nenachází. Zajímavostí však nepochybně je, že na pět hvězd v čínských crashtestech zatím nedosáhl žádný ryze čínský vůz, vždy jen vozy zahraničních automobilek, které se v Číně vyrábí v rámci společných podniků. Čínské nárazové testy jsou přitom, jak vyplývá ze srovnání, oproti testům v Evropě, Spojených státech a Japonsku mírnější.

Testem čínského institutu prošel podle metodiky NCAP jediný vůz od Chery, a to sedan nižší střední třídy s názvem A5, který se na čínském trhu objevil v loňském roce (mimochodem jde o první čínský vůz, který je nabízen také s hybridním pohonem). V čínském crash-testu vůz obdržel 37,6 bodu, a tedy 3 hvězdy. Z 16 možných bodů za čelní náraz do zdi získal A5 13,05 bodů (81,6 %). Velmi podobně vůz dopadl při čelním nárazu do pevné překážky se 40% přesahem, za nějž získal 12,84 bodů (80,3 %). Nejhůře vůz dopadl při bočním nárazu deformovatelné bariéry, kde bylo vozu uděleno 10,67 bodů (66,7 %). Podrobnější informace, zejména upozornění na největší problémy, bohužel čínský institut C-NCAP neuvádí.

Vozy mohou v čínských crashtestech obdržet celkem 51 bodů. Po 16 bodech vůz může obdržet za dva čelní nárazy a boční náraz, 2 body za připomínače pásů a 1 bod za přítomnost bočních a hlavových airbagů. Ohodnocení hvězdami podle počtu dosažených bodů je následující:

≥ 50 – 5 hvězd s plusovým znaménkem
≥ 45 < 50 – 5 hvězd
≥ 40 < 45 – 4 hvězdy
≥ 30 < 40 – 3 hvězdy
≥ 15 < 30 – 2 hvězdy
< 15 – 1 hvězda

Srovnání metodiky crashtestů

 Čelní náraz do pevné překážky (do zdi)Čelní náraz do pevné překážky se 40% přesahemBoční náraz deformovatelné bariéry
C-NCAP (Čína)50 km/h56 km/h50 km/h
NHTSA (USA)56 km/h 62 km/h (27 °)
IIHS (USA) 64 km/h51 km/h
J-NCAP (Japonsko)55 km/h64 km/h55 km/h
Euro NCAP 64 km/h50 km/h

Témata
3. 7. 2007 10:43
Re: mazec
Kolik prace a penez dalo Hyundaii navic se zbavit image levne asie (jako ze jste se jim to nepovedlo), u SsangYong se to s tim nazvem nemuze v Evrope povest a v pripade Great Wall vubec ne. Nazev je dost dulezita vec v marketingu, great wall i ssangyong jsou odsouzeni vzdy na nizsi ligu. To je taky duvod, proc japonci svy prestizni znacky nepojmenovali Yamata, Kiosawa nebo Hokkashito, ale Lexus nebo Acura.
Avatar - Dinar
3. 7. 2007 07:34
Re: Toledo
Tak ještě jednou, Toledo technicky vychází z Golfu II, který se vyráběl v letech 83-91(92), Toledo naproti tomu až od roku 91. Takže tvé první tvrzení, že jsou to auta ze stejné doby není pravda. Technický základ je v podvozku a části, zdůrazňuju, části konstrukčního řešení karoserie. U Toleda jsou už použity výztuhy dveří, které např. Golf II nemá. zesílené prahy. Golf II, který pochopitelně nikdy testován nebyl, by měl logicky dopadnout hůř než Toledo, ale dohadovat se o výsledku podobného testu jen na tomto základě nebo tam ještě šoupnout felicii, je prostě k ničemu. Předpokládat, že asi všechna auta své doby by dopadla v crash testu podobně můžeš i bez tohoto rádobytechnického dovozování.
2. 7. 2007 21:33
Re: mazec
.. jo je to mazec, ted se jeste smejeme, ale za par let se to kluci nauci, tak jak se naucili delat PC, spionazni satelity a nadzvukovy stihacky. Jejich nynejsi uroven vychazi z toho, ze jim silene roste nenarocny trh a tak je rychlejsi a levnejsi obslahnout kde jaky SUV, nez neco sam vyvinout. Jejich stavajici debilita je ale do oci bijici, uz jen nazvy tech firem, Great Wall, Hafei, ChangFeng... uz ale koupili Rover, cili i v nazvech znacek se zacinaji ucit.
2. 7. 2007 18:18
Kitanskije samochody
Zde [odkaz] najdete kraaasny prehled vseho, co ted cinani sami vyrabi a vozi do Ruska, u kazdyho auticka kliknete na jeho fotku, jsoutam pak galerie. Treba takovy Hafei Simbo bych si i dal libit >:-[]
2. 7. 2007 17:56
Pravda je tvrda
Celkem unisono se tu bijete v prsa, jaci jsou Cinani lemry a jak to sem EU nema poustet atd atd. Rekl bych, ze se spis jedna o prani otcem myslenky. Skutecnost bude takova, ze za par let bude spousta lidi hrde delat pro cinsky firmy a lezt jim do zadku, plno veci tady budou vlastnit cinani, vsude budou cinsky auta. Na tom uz asi nic nezmenime, tak se na to pripravme.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku