Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dacia Duster nastupuje do nové služby. Je papamobilem s neprůstřelnou nadstavbou

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 28. 11. 2019 • 07:00
11
4
Zobrazit náhledy (11)
Dacia Duster papamobil Dacia Duster papamobil Dacia Duster papamobil Dacia Duster papamobil Dacia Duster papamobil Dacia Duster papamobil

Duster zdaleka nemusí být jen cenově dostupným pracantem, naskočit může třeba i do služeb duchovních.

Pokud byte čekali, že papež František se bude vozit pouze v nejluxusnějších a nejbezpečnějších autech, pletli byste se. Nejnovějším přírůstkem do vatikánské garáže duchovních je totiž auto, které dobře známe i z českých cest – cenově dostupné SUV Dacia Duster.

Samozřejmě nejde o úplně obyčejné auto. Duster byl upraven oddělením věnujícímu se prototypům, pomohl také tým Dacia Special Needs a v neposlední řadě rumunská karosárna Romturingia. Ta má s Dusterem ostatně bohaté zkušenosti, vždyť právě ona jako první přestavěla populární SUV na pick-up, o kterém se tak dlouho hovoří.

Duster-papamobil zůstává pětimístným vozem, jedno sedadlo vzadu je však „zvláštně pohodlné“. Nechybí samozřejmě specifické prvky, které papež František ocení. Řeč je samozřejmě o střešním okně a neprůstřelné odnímatelné skleněné nadstavbě, ze které na návštěvách může zdravit své příznivce. Kvůli lepšímu nastupování a vystupování byla snížena světlá výška o 30 milimetrů. To je trochu paradox, vezmeme-li v potaz, že u kategorie SUV se celkově vyšší stavba bere jako plus pro komfortnější přístup.

Bílý vůz s béžovým interiérem už si papež František převzal, slavnostní události se zúčastnil šéf rumunského zastoupení skupiny Renault a značky Dacia Christophe Dridi, stejně jako italský zástupce Xavier Martinet.

Dacia Duster je v Evropě druhým nejprodávanějším modelem po Volkswagenu Golf. Úspěšný je rovněž u nás. Za prvních deset měsíců letošního roku se jej prodalo 310 kusů, což z něj dělá desáté nejprodávanější auto. V předchozích letech to bylo ještě o něco lepší. Za rok 2018 se prodalo 405 kusů, rok předtím, v době příchodu nové generace, 780 ks. Tehdy byl Duster čtvrtým nejžádanějším vozem.

Související články

Témata
29. 11. 2019 20:53
Re: Vidíme, to křesťanství má uroveň...
"Hloupost nemá omluvy."
-Cicero
28. 11. 2019 16:14
Duster
Osobně mě Dacia jako značka nijak naláká, ale co mohu ve svém okolí (malé vesničky kousek od hranic s Rakouskem) vidět je, že Duster je velmi oblíbeným autem na důchod a to kupodivu většinou v nejdražších verzích ...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku