Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Další obří pick-up myslí elektricky. Za dveřmi je Chevrolet Silverado EV

David Bureš David Bureš 7. 10. 2021 • 15:21
31
1
Zobrazit náhledy (31)
Chevrolet Silverado High Country Chevrolet Silverado High Country Chevrolet Silverado High Country Chevrolet Silverado High Country Chevrolet Silverado High Country Chevrolet Silverado High Country Chevrolet Silverado High Country Chevrolet Silverado High Country Chevrolet Silverado High Country Chevrolet Silverado LT Chevrolet Silverado LT Chevrolet Silverado LT Chevrolet Silverado LT Chevrolet Silverado LT Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2 Chevrolet Silverado ZR2

Americké full-size pick-upy si obvykle spojíme s obřím vidlicovým osmiválcem, stále častěji ale do jejich nabídky proniká elektrický pohon. Po Fordu F-150 taková verze míří i do konkurenčního Chevroletu Silverado.

Rozmach elektrického pohonu není jen záležitostí evropských trhů, stále oblíbenější je dnes také na americkém trhu. Tam stále častěji proniká i do v Americe populárního segmentu pick-upů. Oslovit svými pick-upy chtějí noví hráči jako Tesla (Cybertruck) nebo Rivian (R1T), na něž reagují i tradiční výrobci.

Ford tak na jaře představil elektrickou verzi nejprodávanějšího automobilu v USA, pick-upu F-150. Nyní v tomto směru následuje i jeho přímý rival. Chevrolet totiž hodlá představit elektrický derivát svého full-size pick-upu Silverado.

Nový Chevrolet Silverado EV se oficiálně představí 5. ledna 2022, a to na výstavě elektroniky CES v Las Vegas, čímž chce dát najevo svoji technickou pokročilost. Základ novinky totiž bude svébytný a od základu přizpůsobený elektrickému pohonu. Využije totiž to nejlepší z baterií Ultium vyvinutých koncernem General Motors. Ty mimochodem použije i další pick-up, již představený GMC Hummer EV.

Moderní technika Silverada EV se ale netýká jen jeho elektrického pohonu, jehož baterie mají zajistit v závislosti na podmínkách dojezd zhruba 400 mil na jedno nabití (646 km). Novinka totiž využije speciální skleněnou střechou zlepšující výhled z auta, vnitřní prostor i vzdušnost kabiny. Dostupné bude rovněž natáčení zadní nápravy.

Bližší informace o pohonném ústrojí automobilka zatím nezveřejnila. Konkurenční Ford F-150 Lightning nicméně podle předběžných dat slibuje výkon až 420 kW a točivý moment 1.051 N.m, což jsou parametry, kterými se Silverado EV patrně bude chtít kvůli konkurenceschopnosti alespoň vyrovnat.

Stejně tak se teprve dozvíme, kdy Chevrolet Silverado EV dorazí na trh. Už teď je však jasné, že se bude muset připravit na tvrdý konkurenční boj. Ford F-150 Lightning má být uveden na jaře 2022, někdy v té době by měla být konečně uvedena také Tesla Cybertruck, představená ve formě prototypu už předloni. To Rivian už elektrický pick-up R1T vyrábí a dokonce v září předal první kus zákazníkovi. Ještě letos má pak do výroby vstoupit také elektrický pick-up z vlastní dílny General Motors, GMC Hummer EV.

Doporučujeme

Témata