Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Do konce tohoto roku dorazí na český trh minimálně 10 nových elektromobilů

ČTK ČTK 23. 6. 2021 • 02:30
33
70
Zobrazit náhledy (33)
Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric Dacia Spring Electric

Minimálně desítka nových elektromobilů vstoupí během druhého letošního pololetí na tuzemský trh s osobními vozy. Vyplývá to z průzkumu redakce Autonaelektřinu.cz u představitelů tuzemských zastoupení jednotlivých automobilek.

Již v červenci budou moci dealeři značky Audi začít předávat zákazníkům objednané exempláře modelu Q4 e-tron. Nejprve se tento automobil, který konstrukčně vychází z platformy MEB koncernu Volkswagen, a bude mít podobné výkonové parametry jako Volkswagen ID.4 či Škoda Enyaq iV, dostaví s karosérií SUV. V říjnu pak také jako crossover se zádí ve tvaru kupé.

Již v létě se také do showroomů dostaví nejvýkonnější varianta zmíněného modelu ID.4 s označením GTX.

Září se stane měsícem, ve kterým Dacia začne prodávat své malé městské elektrické SUV Spring. Cena začíná na úrovni 449.000 Kč a dojezd na jedno nabití činí 230 kilometrů.

video

Atraktivní velký elektromobil značky Kia s označením EV6 se začne oficiálně prodávat během října. Cena vozu byla stanovena na minimálně 1.180.980 Kč. Zájemci, kteří si auto stihnou objednat do konce srpna, dostanou přednabitou kartu na roční čerpání elektřiny u veřejných dobíjecích stanic zdarma.

První elektromobil nabídne také koncern Toyota. Zájemci pro něj budou moci od listopadu do autosalonů značky Lexus. Vůz dostal označení UX 300e.

V samém závěru roku se začne do Česka dovážet model Cupra Born. Cupra je odnož španělské automobilky Seat a auto je opět technicky spřízněno s elektromobily Volkswagenu. V tomto případě typu ID.3.

Zatím přesná data příchodu svých modelů neuvedly prémiové automobilky BMW a Mercedes-Benz. Mnichovská značka uvede velké SUV iX a Mercedes-Benz naopak menší sportovně-užitkový vůz EQB. “Elektromobilní” událostí roku se stane příjezd elektrické vlajkové lodi značky s třícípou hvězdou, Bude jí velký sedan EQS s dojezdem 770 kilometrů.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
25. 6. 2021 10:37
Re: měli by dostat pokutu za znečištění životního prostředí
:-) :-) :-) :-) :-) :-)
24. 6. 2021 15:51
Re: O čem EU raději mlčí...
Jaký máš klíč k rozhodnutí kterým vědcům věřit a kterým ne?
24. 6. 2021 14:40
Re: Nemeckí vodiči
Prapředek nebyl moderní jako dnes my a nežil na dluh. Nežil na úkor dalších generací.
Avatar - Ada je zase tady
24. 6. 2021 14:30
Re: O čem EU raději mlčí...
A to se ani nezmiňují o emisích na recyklaci takových vehiklů a použitých akumulátorů...
Avatar - Ada je zase tady
24. 6. 2021 14:19
Re: Nemeckí vodiči
A když vyměnili koně za auto, dotoval jim stát polovinu ceny benzínu, jako dnes z našich daní dotuje elektřinu pro ty elektrovehikly?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud