Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

DS 3 Crossback: Elektrické SUV se představí v Paříži

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 23. 5. 2018 • 00:34
22
18
Zobrazit náhledy (22)
DS DS DS DS DS DS DS DS DS DS DS DS DS DS DS DS DS
Francouzská značka DS již dříve potvrdila, že na letošním autosalonu v Paříži představí nový elektromobil. Touto novinkou se má stát malé SUV, které bude jako první využívat platformu e-CMP.

Francouzská značka DS začátkem letošního května oficiálně potvrdila, že od roku 2025 budou všechny její nové modely elektromobily a hybridy nebo v obou provedeních.

Zároveň s touto informací potvrdila značka DS, že se autosalon v Paříži, který se má uskutečnit v první polovině letošního října, má stát místem, kde bude odhalen její první elektromobil, což má s ohledem na její koncepty i monopost Formule E znamenat, že se má jednat o model, který zamíří do sériové výroby.

Podle nových informací, které získal britský Auto Express od vedení značky DS, se má v Paříži představit malé SUV s označením 3 Crossback. Tento model má být prvním zástupcem koncernu PSA, jehož základem se stane platforma e-CMP.

Tato platforma, jejíž vývoj byl zahájen před třemi roky, má být určena pro malé elektromobily a podle starších zpráv má být osazena bateriemi s kapacitou 50 kWh, umožňujícími dojezd na jedno nabití kolem 450 km.

Značka DS se má s ohledem na své prémiové zaměření stát v rámci koncernu PSA průkopníkem v zavádění elektromobilů do své nabídky. Důvodem má být podle zástupců značky DS i současná vyšší cena elektromobilů, která je v rámci prémiového segmentu trhu přijatelnější a teprve až začnou ceny komponentů pro elektrický pohon klesat, má dojít k jejich rozšíření mezi modely značek Peugeot a Citroën.

V souvislosti s očekávaným DS 3 Crossback je v současnosti zmiňováno, že má být konkurentem pro Audi Q2 a podle neoficiálních informací se nemá jednat pouze o zmenšeninu DS 7 Crossback, ale model s vlastním a originálním designem.

V nabídce značky DS pak může nové elektrické SUV i s ohledem na současnou módu nahradit současný třídveřový model DS 3, který je aktuálně jejím nejstarším zástupcem.

Související články

Témata
24. 5. 2018 02:35
PHEV
Ja som zatiaľ spokojný s Outlanderom PHEV, necelych 10000km najazdenych, odhadom 99% na na elektrinu prejazdených. Po zime vrčal a pýtal si 15l čerstvého benzínu lebo nemal za 3 mesiace toľko natankované :-)
Avatar - Hammunasakra
23. 5. 2018 22:30
Re: Elektrika
[odkaz] :-)
Avatar - Beefcake
23. 5. 2018 21:52
Elektrika
Elektricke "SUV" je blbost ako voda v kosi. Hybrid by bol este ok, ale cisto elektrika je nezmysel.
Avatar - Hammunasakra
23. 5. 2018 21:05
Re: DS 7
Tak ať slouží

My [odkaz] teda ne ty krémový sedačky :-)
Avatar - _Karel_
23. 5. 2018 21:02
Re: DS 7
Tak ono zpochybňovat, že SUV víc stojí, žerou atd. moc nejde. Nevzpomínám si, že bych to dělal. Jen jsem aktuálně ochoten to vyměnit za jiné vlastnosti.
Sportline 2,0TDI 110kw 4x4 DSG.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud