Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrický Renault Mégane si polepší v dojezdu. Stačil jeden logický krok

Stanislav Kolman
Diskuze (65)

Jméno Mégane už nepřísluší oblíbenému francouzskému kompaktu, ale novému elektrickému crossoveru. Ten se teď dočkal verze s prodlouženým dojezdem.

Doposud se Renault Mégane 100% Elektrický (tak skutečně zní celý oficiální název nového modelu) prezentoval ve dvou variantách – coby EV40 boost range (96 kW, 250 Nm) s baterií o kapacitě 40 kWh a dojezdem 300 km, kterého v nabídce doplňuje schopnější EV60 optimum range (160 kW, 300 Nm) s 60kWh baterií a dojezdem 450 km. Větší baterie se tak pojila výhradně se silnější variantou. Až doposud.

Český magazín RNews.cz totiž informuje, že Renault co nevidět uvede elektrický Mégane E-Tech ve verzi extended range, jež má kombinovat slabší verzi synchronního elektromotoru s větším akumulátorem. Dle metodiky WLTP ujede nová varianta 470 kilometrů, tedy o 170 km více než s menší baterií a dokonce o 20 km více oproti dosavadnímu maximu.

Video se připravuje ...

Výše zmíněný zdroj dále informuje, že novinka má být posazena mezi první dva výbavové stupně Equilibre a Techno. Kromě jiného se bude mírně lišit i vzhled – přední nárazník má být kvůli optimalizaci aerodynamičtější a obejít se musí bez okrasné lišty. LED denní svícení v nárazníku nahrazuje černý plast.

Jinak je ale standardní výbava takového kousku poměrně bohatá. Na palubě najdeme multimediální systém s 12“ dotykovým displejem, dvouzónovou automatickou klimatizaci, bezdrátovou nabíječku, tempomat s omezovačem rychlosti, parkovací senzory a kameru, asistent pro udržení jízdního pruhu či detektor únavy. Na trhu novou verzi očekáváme v příštích měsících.

Stanislav Kolman
Diskuze (65)

Doporučujeme

19. 2. 2022 11:49
Re: Jediný logický krok je
Len Pitomio ledva dosahuje 100 z lavej strany... Ale ci CZ alebo SK vlada, oboje su mentalna paralympiada.
19. 2. 2022 11:47
Re: Vsetky EV
Skus nabuduce nechlastat benzin, 2.5/hodinu, ked lezies do diskusie, lebo ti nie je rozumiet.
Tento frantik a nemecka divna EV skola je uplne rovnaka katastrofa a rovnaky podorys.
18. 2. 2022 21:04
Hezká zbytečnost
Vypadá velmi dobře a tím to končí. S klasickým motorem a normální cenou by to byl dobře prodejný model. Takto se v první vlně "prodá" jen pár tisíc kusů, než se naplní sklady prodejců, zásoba novinářských aut a pak to budou jen jednotky prodejů "uvědomělým" zákazníkům, kteří zachrání celou planetu.
Avatar - xxc
18. 2. 2022 17:30
Re: Jediný logický krok je
Na dialnicu pouzivam spalovak aj ja, ale kolko ludi ma viac aut a moze si vyberat, kde ake zoberie? A ano, na dlhe cesty nema konkurenciu a ani mat nebude mozno nikdy. Univerzalnejsi je ten Megane a tam uz by som pri par dlhych cestach musel nabijat a jazdit pomalsie, svet sa meni.
Avatar - xxc
18. 2. 2022 08:13
Re: Re: Re: Už vidím . . .
Táto generácia vraj má byť iná