Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Facelift Fordu Explorer přiváží výraznější tvář a megadisplej. Zatím pro Čínu

Stanislav Kolman
Diskuze (1)

Větší maska, širší zadní světla a infotainment s 27palcovou obrazovkou pro řidiče a spolujezdce. To jsou hlavní novinky čínského Fordu Explorer.

Ač Ford hovoří o přepracovaném Exploreru pro Čínu jako o zbrusu novém modelu, není žádným tajemstvím, že jde vlastně „jen“ o rozsáhlou omlazovací proceduru. Ten přináší drobné změny exteriéru, ale jedné pořádné si můžeme všimnout také v kabině.

Přední maska je nyní výraznější a dostává podstatně více chromu. Přesně tak to mají čínští zákazníci rádi. Doprovázejí ji přepracované LED světlomety, z boku si zase můžeme všimnout zcela nového designu jednadvacetipalcových kol. Ani vzadu se inovacemi nešetřilo, tou nejvýraznější jsou určitě širší, horizontálně orientované a značně členité svítilny zasahující do boků karoserie.

Video se připravuje ...

Nejvýraznější inovaci si jednoznačně připisuje interiér. Vertikálně orientovanou obrazovku multimediálního systému, kterou známe z evropského Exploreru, nahrazuje 27palcový displej linoucí se po takřka celé přístrojové desce až před spolujezdce. Systém pochopitelně pohltil fyzická tlačítka pro ovládání většiny funkcí, pod ním si všímáme jen decentního dotykového panelu.

Otázkou zůstává, zdali budou tyto změny aplikovány i pro americkou a evropskou verzi. Mezitím se dále intenzivně pracuje na čistě elektrickém Exploreru, který se měl původně představit v polovině příštího roku, nakonec je ale jeho premiéra naplánována až na prosinec 2024. Auto dostane samostatnou platformu určenou výhradně pro elektrické vozy.

Stanislav Kolman
Diskuze (1)

Doporučujeme