Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ferrari FF: Jak funguje italská čtyřkolka? (video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 3. 2011
64
11
Zobrazit náhledy (64)
Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF Ferrari FF
Automobilka Ferrari prostřednictvím krátkého videa umožňuje pohled do útrob pohonu všech kol nového modelu FF.

Ferrari FF se stalo jednou z největších hvězd letošního autosalonu v Ženevě. Designem své karoserie s výklopnou zadní stěnou a pohonem všech kol společně boří doposud zažité představy o velkém cestovním modelu maranellské značky.

Novinka s typovým označením F151 po sedmi letech nahrazuje ve výrobě odcházející model 612 Scaglietti (typ F137). Design karoserie dlouhé 4907 mm, široké 1953 mm a vysoké 1379 mm jsou samozřejmě dílem studia Pininfarina.

Ferrari FF: První dojmy

Pod atraktivními a svalnatými tvary karoserie se ukrývá dvanáctiválec o objemu 6,3 litru s výkonem 485 kW (660 k) při 8000 min-1 a točivým momentem 683 Nm při 6000 min-1. S tímto motorem spolupracuje patentovaný systém 4RM (Ruote Motrici), který je o 50% lehčí než současná konvenční řešení pohonu všech kol.

Systém 4RM je napojen přímo na klikovou hřídel a prostřednictvím dvojice vícelamelových spojek je točivý moment přenášen přímo na přední kola. Připojení pohonu předních kol probíha o 30 % rychleji než u konvenčního provedení a nezávislé rozdělení točivého momentu mezi kola přispívá k lepší stabilitě vozu na kluzké vozovce.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - 125S
Kdo z toho nepochopil ako to funguje
125S
| 13. 3. 2011
Princip jsem pochopil již dříve, ale spíž by mě zajímal ten převod mezi klikovou hřídelí a těma spojkama, to jsem se ještě nikde nedozvěděl. Někde se psalo o jedné rychlosti vpřed a zpátěčce. Pokud by ty spojky připojovali plynule, tak by to mohlo i stačit... :-! .
Avatar - Hamunasakra
Pěkné, ale
Hamunasakra
| 13. 3. 2011
Taky sem docela konzerva, ale tohle mě bere - myslim že to je výborný auto! :yes: :-)
Avatar - Pekelná Micinka
Je to špatný...
Pekelná Micinka
| 13. 3. 2011
:-) :yes:
Avatar - Andromeda
Je to špatný...
Andromeda
| 13. 3. 2011
A má kelímek na palubce 8-s !!! >:-[]
Je to špatný...
vrkuboy
| 13. 3. 2011
Evidentně nejseš znalec zdejších diskuzí jinak by si okamžitě prokoukl ironii. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku