Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat + Suzuki: Dohoda o dodávce turbodieselů podepsána

David Bureš David Bureš 21. 1. 2012 • 10:11
20
21
Zobrazit náhledy (20)
Suzuki Suzuki Suzuki Suzuki Suzuki Suzuki Suzuki Suzuki Suzuki Suzuki Suzuki Suzuki Suzuki Suzuki Suzuki
Fiat v následujících třech letech dodá 100 tisíc turbodieselů ročně indickému Maruti Suzuki.

Fiat se dohodl se Suzuki, že bude dodávat vznětové motory pro indického výrobce Maruti Suzuki India Ltd., který je dceřinou společností japonské automobilky Suzuki. Jedná se o další rozšíření spolupráce mezi Fiatem a Suzuki.

Fiat bude pro Maruti Suzuki vyrábět dieselový agregát 1,3 MultiJet (55 kW). Ten bude montován v indické továrně Fiat India Automobiles Limited (FIAL), který je společným podnikem Fiatu a indické automobilky Tata Motors.

Motor 1,3 MultiJet je už licenčně vyráběn továrnou Suzuki Powertrain India Limited. Maruti Suzuki hledá další možnosti, jak zvýšit výrobu, aby uspokojila vysokou poptávku po modelu Swift. Vedle další spolupráce s Fiatem indická automobilka zvyšuje i výrobní kapacitu svých továren.

Západoindická továrna Ranjangaon nedaleko města Puná vyrobí v následujících třech letech pro Maruti Suzuki ročně 100 tisíc těchto motorů, jejich výroba bude zahájena na konci letošního ledna. Agregáty budou použity v automobilech značky Maruti Suzuki určených pro indický trh. V současnosti jsou s dieselovým motorem 1,3 MultiJet nabízeny modely Swift, Ritz, Swift DZire a SX4.

Na indickém trhu v současnosti roste poptávka po automobilech se vznětovými motory, a to především díky tomu, že je zde nafta levnější než benzin. Proto automobilky v Indii rozšiřují nabídku svých vozů s dieselovými jednotkami. Již loni Ford oznámil, že rozšíří svoji motorárnu v indickém Sanandu.

Dohoda o výrobě turbodieselů není první spoluprácí mezi italským Fiatem a japonským Suzuki. Na základě jiné dohody bude Suzuki Motor Corporation odebírat od turínské automobilky vznětové motory o zdvihovém objemu 1,6 litru. Tento turbodiesel bude pohánět aktuálně připravovaný nový model Suzuki, který se bude od roku 2013 vyrábět v maďarském závodu v Ostřihomi.

Vznětové motory od Fiatu používají i vozy značky Suzuki prodávané v Evropě. Suzuki pak v Maďarsku vyrábí sesterské modely Fiat Sedici/Suzuki SX4.

Související články

Témata
22. 1. 2012 23:24
Re: Suzuki dělá fatální chybu
Opli nemci taky kupujou a ty maji italsky diesely tak proc ne suzuki :-)
Avatar - woody-alien
22. 1. 2012 22:11
Re: Suzuki dělá fatální chybu
Přesně tak, pokud už Suzuki diesel použije, tak je sakra kvalitní, buď italskej (např. SX4) nebo francouzskej (Grand Vitara). ;-) >:D
Avatar - Ronault.
22. 1. 2012 21:56
Re: Suzuki dělá fatální chybu
To zase není tak úplně, tedy vůbec pravda. Možná je to spíše dáno tím, že naše společnost je schopna prohřešky němců přehlížet a italů ne... po všech 2,0 TDI PD a 2,5 TDI by už tady žádné TDI, pokud by bylo italské, nemělo šanci bez přejmenování.

V Suzuki jsou Fiatí diesely už dávno, ne jen teď.
22. 1. 2012 14:54
Re: Rozumná volba
Oni japonci nejsou v cine dvakrat popularni, Suzuki se soustredi spis na indii.
22. 1. 2012 14:50
Re: Rozumná volba
Souhlasím jenov oce si koupí neforemné auto se zastaralou technikou, protože zapadne do velkého stáda a splyne s davem blonďáků s modrejma očima čistá rasa

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud