Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford EcoSport přichází na český trh: Že si ale dali na čas!

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 10. 9. 2017 • 20:40
25
24
Zobrazit náhledy (25)
Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport Ford EcoSport
Druhá generace Fordu EcoSport se vyrábí už od roku 2013 v celé řadě zemí světa. Od roku 2014 se nabízí rovněž v Evropě, české kotlině se však dosud vyhýbal.

EcoSport plní roli globálního SUV. Musí tedy splňovat požadavky jak zemí třetího světa, tak vyspělých západoevropských zemí. Výroba vozu až dosud probíhala v Číně, v Indii, Brazílii, Thajsku a Rusku. Pro evropské trhy se však rozběhne montáž auta také v rumunské Craiově. Ideově se jedná o pobočníka modelů Kuga a Edge.

„Od roku 2014, kdy je EcoSport v prodeji v Evropě, se podařilo na starém kontinentě prodat přibližně 150 000 kusů,“ říká k EcoSportu Steven Armstrong, prezident Fordu pro Evropu, Střední východ a Afriku. A dodává: „Nově vůz nabízí ještě více stylu, komfortu, všestrannosti a individualizace.“

Ještě jedna novinka

EcoSport dorazí na český trh se dvěma motory. Tím prvním bude zcela nový vznětový čtyřválec 1.5 EcoBlue o výkonu 92 kW a točivém momentu 300 N.m. Při tom bude produkovat 119 g CO2 na km, což odpovídá kombinované spotřebě 4,5 l na 100 km. S novým motorem se bude pojit také inteligentní pohon všech kol, jak tomu Ford říká. Druhý zpočátku nabízený agregát 1.5 TDCi o výkonu 85 kW se bude pro změnu pojit jen s pohonem předních kol. Oba agregáty mají mít šestistupňovou manuální převodovku.

Teprve v polovině roku 2018 dorazí motor 1.5 EcoBlue také v kombinaci s pohonem předních kol. Současně s ním se v prodeji objeví také tříválec 1.0 EcoBoost se 74, 92 a 103 kW. Všechny budou mít „šestikvalt“, pouze prostřední výkonová verze půjde kombinovat s šestistupňovou samočinnou skříní. Ford slibuje, že podvozek novinky bude zohledňovat náročné požadavky evropských zákazníků na jízdní vlastnosti.

Ceny EcoSportu by měla být známé v říjnu. To znamená, že od podzimu budou zástupci Fordu přijímat objednávky na toto pro nás nové SUV. Fakticky však první auta na české silnice dorazí až začátkem příštího roku.

Související články

Témata
Avatar - wakantanka
11. 9. 2017 13:20
Re: Sportovní jízdní vlastnosti
Môže byť. Nerozporujem. :-) :yes:
Avatar - wakantanka
11. 9. 2017 13:19
Re: Já nemám nic proti tomu autu
:yes: :yes: :yes:
Avatar - speedfred
11. 9. 2017 08:18
Re: Sportovní jízdní vlastnosti
neviem kde vyrábajú Galaxy,ale interiér po 34.000km drnčí akoby bol vyrobený kdesi v Bangládeši a mal 10x toľko najazdené. Našťastie to má aspoň komfortný podvozok.
11. 9. 2017 06:40
Re: Ble...
Včera som to naživo videl v Rakúsku. Teda, nič moc. A cena to zabije úplne.
P.S. A k tej kope plechu: Pamätám si, že tá krabica Ford Fusion bola na CS trhu úspešná. Bolo to asi cenou.
11. 9. 2017 00:18
Re: Ble...
Ak nemajú vkus dizajnéri a automobilky, tak je skoro isté, že ho vo veľkej miere nemajú a strácajú aj zákazníci. Pre koho iného by potom tie obludky vyrábali?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud