Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Mustang GT proměněný v pekelný stroj

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 1. 2016 • 01:56
16
5
Zobrazit náhledy (16)
Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang
Ford Mustang GT je již ve své standardní podobě dostatečně atraktivní a výkonný vůz, ale zároveň ideální základ pro další úpravy, což dokazuje exemplář od ADV.1 Wheels.

Ford Mustang GT má v sériové podobě pod kapotou atmosférický vidlicový osmiválec o objemu 5,0 l, který disponuje výkonem 310 kW (421 k) a točivým momentem 530 N.m.

Společnost ADV.1 Wheels, která se specializuje na výrobu litých a kovaných kol, ale pro prezentaci disků ze své produkce využila exemplář, který se pyšní výrazně vyššími hodnotami.

Na první pohled se tento modrý Mustang GT od standardního provedení příliš neodlišuje. Vlastně dostal jen větší lízátko pod přední nárazník, spoiler na záď a s liniemi karoserie soutěží o pozornost 20-palcová dvoudílná kovaná kola ADV005 MV2 CS Series.

Vedle nových kol se tento Ford ovšem může pochlubit i několika poměrně zásadními zákroky provedenými pod kapotou. Ten nejvýraznější z nich představuje 2,9-litrový kompresor Whipple, jemuž sekundují úpravy sání, vstřikování i chlazení a nový výfukový systém Corsa Extreme.

Výsledkem všech provedených úprav na motoru je výkon 490 kW (666 koní) změřený údajně na zadních kolech. Prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky pak na zadní nápravu míří i 690 N.m.

Kromě motoru byl upraven i podvozek Mustangu, který je nyní vybaven tužšími pružinami a stavitelnými tlumiči, aby si lépe poradil s extrémními výkony osmiválce.

Související články

Témata
3. 1. 2016 22:32
Re: hezké, ale
Motor s kompresorem je stejný nebo lepší než atmosférický. Už to začíná být jak pokažená gramodeska.
Avatar - white label
3. 1. 2016 19:14
Re: Pekelný stroj
Pokud k tomu nechají sériový manuál a spojku, tak to bych spíš věřil klasickému hádéemku.
3. 1. 2016 14:08
Pekelný stroj
Co asi na takhle upravený motor bude říkat spojka a převodovka? V minulosti měli amíci k těmto upraveným osmihrnkům k dispozici Hurst čtyřkvalty. O těch nových šestikvaltech co používají nyní moc nevím. Ale i tak zůstávám skeptický. :-!
Avatar - CHerokee
3. 1. 2016 11:59
hezké, ale
Kola krásná,ale zbytečně velká. Výkon fajn, ale já osobně preferuju to, čím je mustang 5.0 a Shelby gt350 výjimečné - i dnes čisté atmosféry....
Avatar - pumpkin
3. 1. 2016 11:58
OT: Alpine
Už 16. februára bude premiéra sériovej verzie prvého modelu reinkarnovanej značky Alpine. :-)
Články odjinud