Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford oficiálně oznámil konec výroby modelů C-Max a Grand C-Max

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 1. 4. 2019
33
27
Zobrazit náhledy (33)
Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max Ford C-Max

Ford of Europe oznamuje, že v červnu letošního roku ukončí výrobu modelů C-Max a Grand C-Max ve svém výrobním závodě v německém Saarlouis.

Ford C-Max se ve své druhé generaci představil v rámci autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem v roce 2009. Zároveň s ním měl premiéru i sesterský model Grand C-Max. Na trh zamířila tato dvojice MPV v průběhu roku 2010. Pařížský autosalon se roku 2014 stal místem představení důkladné modernizace obou modelů. Na jaře loňského roku pak byla ještě představena verze Sport.

Zároveň však již v loňském roce došlo k ukončení výroby poslední verze těchto MPV nabízené na severoamerickém trhu, kterou byl plug-in hybrid C-Max Energi. V letošním roce se pak má uzavřít historie modelů C-Max a Grand C-Max vyráběných pro evropský trh.

Ford prostřednictvím oficiálního prohlášení uvedl, že konec výroby modelů C-Max a Grand C-Max v německém Saarlouis, je naplánován na červen letošního roku a plně odpovídá konci běžného životního cyklu modelové řady.

V souvislosti s ukončením výrobu dvojice MPV pak Ford dodává, že zaznamenal prudký pokles zájmu ze strany zákazníků o vozy tohoto typu. Plánovaný konec výroby modelů C-Max a Grand C-Max je pak součástí transformace strategie značky na evropské půdě.

Závod v Saarlouis bude po dohodě mezi vedením společnosti a jeho zaměstnanci i nadále sloužit k výrobě nových vozů, ale namísto třísměnného provozu přejde v souvislosti s ukončením produkce MPV k dvousměnnému provozu, kdy bude vypuštěna noční směna.  

Brány podniku pak budou opouštět vozy modelové řady Focus a výroba se zde má soustředit především na verze s vyšší marží, které představují Wagon (kombi), Active a ST.

Zdroj: The Ford Motor Company

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Re: Re: Re: Re: Re: upadok MPV
Reco
| 1. 4. 2019
Ale stale je to len lokalna zalezitost. Ak to rozsirime na Europu, tak to bude naopak. Pravdou je, ze v mojom okoli je 5 a viac clennych rodin naozaj dost a len moj najblizsi okruh cini viac ako 10 rodin.
Avatar - xxc
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upadok MPV
xxc
| 1. 4. 2019
Počet nielen pôrodov, ale viacpočetných rodín má stúpajúcu tendenciu: V roku 2016 ich bolo viac ako 57-tisíc, kým v roku 2014 necelých 54-tisíc. Navyše sa zvýšili počty pôrodov treťorodených a štvrtorodených detí. Rodín s tromi či štyrmi deťmi preto na Slovensku pribúda.
Avatar - xxc
Re: Re: Re: Re: upadok MPV
xxc
| 1. 4. 2019
Odkial mate informacie, ze 5-6 clennych rodin je coraz menej? Mať veľkú rodinu so štyrmi či piatimi deťmi sa pomaly stáva bežnou záležitosťou, respektíve vracia sa späť starý trend, ktorý si pamätajú ešte naše staré či prastaré mamy, ktoré pochádzali pokojne aj z desiatich detí. Zisťovali sme preto, či aj pôrodnosť na Slovensku skutočne rastie, čo môže znamenať len jediné. Ženy sa vracajú do svojej materskej role oveľa viac s nadšením. A je to skutočne tak. Potvrdili nám to informácie zo Štatistického úradu SR a Národného centra zdravotníckych informácií. Z tabuľky o počte narodených detí (viď tu hore v galérii) na Slovensku a poradí narodených detí za roky 2012-2016 (údaje za rok 2017 ešte NCZI nemá k dispozícii) je zrejmé, že počet nielen pôrodov, ale viacpočetných rodín má stúpajúcu tendenciu.
Avatar - Jaros71
Re: Re: ze konci C je mi docela jedno
Jaros71
| 1. 4. 2019
FORD mne nepřekvapil..ty auta nebyly nic moc prostorného..na MPV. VW má Tourana mnohem lépe vymyšleného..a navíc třeba Tiguan je nyní o 100-200 tis dražší..a má menší kufr o 200 L.. ;-)
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: upadok MPV
Reco
| 1. 4. 2019
Jasne ze celkovo takych rodin ubuda, ale reagoval som na tu tvoju poznamku co poznas zo svojho okolia. A rovnako som ti odpovedal ake pohnutky mozu mat 5 a 6 a viac clenne rodiny. A navyse to vecsie rodiny riesia casto 2mi autami, takze to kludne moze byt nejaky kombik a HB a priestoru je habadej a cenovo je to tiez menej ako velke auto. MPV pojdu na nejaky cas zrejme do kytek, kym sa trh nepresyti a znovu ich nevzkriesia. A mozno zaniknu uplne lebo si ich rozoberu ostatne segmenty ako tu uz viackrat zaznelo.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku