Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford ukončil výrobu Mondea pro Evropu, pokračovat bude už jen v Číně

Ondřej Mára Ondřej Mára 8. 4. 2022 • 23:50
38
59
Zobrazit náhledy (38)
Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Wagon Ford Mondeo Wagon Ford Mondeo Wagon Ford Mondeo Wagon Ford Mondeo Wagon Ford Mondeo Wagon Ford Mondeo Wagon Ford Mondeo Wagon Ford Mondeo Wagon Ford Mondeo Wagon Ford Mondeo Wagon Ford Mondeo Wagon Ford Mondeo Wagon Ford Mondeo Wagon Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo

Poslední kusy opustily výrobní linku španělského závodu Almussae začátkem týdne.

O osudu evropského Fordu Mondeo bylo rozhodnuto již v loňském roce, teprve v tomto týdnu však automobilka vyrobila poslední kusy, jak na svém LinkedIn profilu informoval Federico Ertl, jeden z techniků ve španělské továrně automobilky Ford.

Je velice smutné pomyslet, že tohle jsou poslední dvě vyrobená vozidla,“ citují Ertlova slova kolegové z AutoEvolution, kteří na novinku upozornili. „Držím palce novým projektům v závodu Almussafes,“ dodal Ertl ve svém příspěvku.

V současnosti se ve španělském závodu vyrábí modely Ford Kuga, Ford Transit Connect a Ford S-Max. Kromě toho by se zde měly vyrábět 2,5litrové hybridní motory z rodiny Duratec a objevily se zmínky také o plánovaném navýšení produkce baterií.

Video se připravuje ...

Připomeňme, že podle automobilky o konci Mondea v Evropě částečně rozhodli i samotní zákazníci. Nejprodávanějším modelem značky za loňský rok se totiž stal kompaktní crossoveru Puma, kterého se prodalo 132.455 kusů. Mondea se ovšem za stejnou dobu prodalo jen 12.584 kusů.

Před kdysi vlajkovou lodí evropského zastoupení značky se tak umístil i plug-in hybridní Ford Kuga, který patří mezi nejprodávanější plug-in hybridy na starém kontinentu, a údajně i čistě elektrické Ford Mustang Mach-E.

Nejde však o konec Fordu Mondeo v globální nabídce. Automobilka s modrým oválem ve znaku totiž začátkem roku představila novou generaci Mondea pro čínský trh, která je postavena na platformě C2, sdílené s Fordem Focus.  S jeho dovozem do Evropy se přitom nepočítá.

Doporučujeme

Témata
11. 4. 2022 09:17
Re: 2030 Target For Fossil Fuel Phaseout
Idioti jsou vsude ve svete, to si clovek nevybere..
10. 4. 2022 22:53
Re: Samozřejmě!
Na to, kdo je tady sv*ně máme my dva velmi diametrální názor. Nulo.
Avatar - MS-sport
10. 4. 2022 19:12
Re: Samozřejmě!
Samozřejmě, že mám, ale nebudu házet perly svini :-!
9. 4. 2022 22:55
2030 Target For Fossil Fuel Phaseout
Guvernér státu Washington Jay Inslee podepsal zákon, podle něhož musí být do roku 2030 všechna nová auta registrovaná ve státě elektrická. Opatření Clean Cars 2030, které je součástí dopravního balíčku Move Ahead Washington v hodnotě 16,9 miliardy dolarů, stanovuje nejagresivnější státní cíl v USA pro postupné vyřazení automobilů na benzinový pohon - pět let před kalifornským termínem 2035 :yes:
https://insideevs.com/…l-fuel-phaseout/
9. 4. 2022 20:23
Re: Samozřejmě!
Víc tam nemáš? Zoufalé, ubohé.

Co taky čekat.