Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hledáte náhradu za Pajero? Také v Česku koupíte UAZ Patriot

David Bureš
Diskuze (51)

UAZ Patriot je offroad ve stylu někdejšího Mitsubishi Pajero. Díky nezávislým prodejcům tohle ruské dílo pořídíte také na českém trhu. Za kolik?

Dnešní svět už není tolik zasvěcen pravověrným offroadům jako kdysi. Zvlášť v Evropě je už není tolik kde využít, kvůli vysokým emisím se navíc výrobcům v době svázané emisními nařízeními ani nevyplatí. Land Rover Defender se tak v nové generaci i přes své terénní schopnosti přiblížil luxusním SUV, Mitsubishi Pajero zcela skončilo. Alternativa však pořád existuje, ruské automobilky se typických offroadů nevzdávají. A díky nezávislým dovozcům je navíc můžete pořídit také v českém prostředí.

To už je případ nedávno prezentované Lady Niva Travel, která je nabízena jako modernější alternativa k tradiční Nivě Legend, jejíž historie se datuje do roku 1977. Brněnská společnost Cano Car ale ve své nabídce má i podobně koncipovaný offroad konkurenčního výrobce, UAZ Patriot.

Jestliže Niva Travel je s délkou 4.056 mm a rozvorem 2.450 mm spíše kompaktní offroad (ostatně technicky vychází z originální Nivy), UAZ Patriot je s délkou 4.785 mm a rozvorem 2.760 mm už vcelku velkým automobilem. Velikostně tak zhruba odpovídá kdysi populárnímu Mitsubishi Pajero, jehož prodej v Evropě skončil v roce 2018 a o dva roky byla jeho výroba definitivně ukončena i v globálním měřítku.

Z toho důvodu jsou české ceny Patriotu ve srovnání s Nivou Travel přece jen vyšší. Jestliže terénní Lada podle ceníku Cano Car stojí minimálně 390.098 korun (322.395 Kč bez DPH), Patriot začíná na částce 517.253 korun (427.481 Kč bez DPH). V rámci dnešního trhu se však stále jedná o zajímavou nabídku.

Za tuto částku totiž dostanete offroad s rámovým podvozkem a tuhými nápravami, s poctivým pohonem všech kol s redukcí a příplatkovou uzávěrkou mezinápravového diferenciálu. O pohon se pak stará zážehový čtyřválec ZMZ o objemu 2,7 litru, naladěný na 110 kW a 235 N.m. Standardem je pětistupňový manuál, pořídit lze ale také šestistupňový automat.

Cena navíc zahrnuje potřebné náležitosti, jako je doprava vozu z Ruska do Česka, clo za auto a dopravu, modifikace agregátu podle aktuální emisní normy Euro 6 a další potřebné technické úpravy podle platných předpisů, včetně potvrzení od akreditované zkušebny a schválení do provozu. I proto je česká cenovka vyšší než na domácím ruském trhu. Bez těchto nezbytností byste se ale neobešli ani při individuálním dovozu.

Základní výbava pak zahrnuje airbag řidiče, ABS, diody denního svícení, posilovač řízení, 16" ocelová kola, palubní počítač nebo elektrické ovládání předních a zadních oken i vnějších zpětných zrcátek s vyhříváním.

K dispozici jsou ale i další stupně výbavy. Comfort za 569.517 Kč (470.675 Kč bez DPH) přidává airbag spolujezdce, výškově nastavitelné sedadlo řidiče s bederní opěrkou, manuální klimatizaci nebo vyhřívaná přední sedadla.

Vrcholné Lux Premium za 639.201 korun má pak i ESP, střešní ližiny, multifunkční a kožený volant s vyhříváním, přídavné topení kabiny, parkovací čidla včetně parkovací kamery vzadu, multimediální systém se sedmipalcovým dotykovým displejem nebo polokožené čalounění.

Za 69.685 korun pak můžete dokoupit i paket Expedition s terénními pneumatikami, elektricky ovládanou uzávěrkou zadního diferenciálu, ochrannými prahovými rámy, expedičním nosičem s žebříkem či vestavěným navijákem.

David Bureš
Diskuze (51)

Doporučujeme

Avatar - Barrichello
30. 3. 2021 12:26
Re: Kolik
Jistě že se liší :-)

On existuje Sovětský svaz? Kde? :-) :-) :-)
Avatar - Barrichello
30. 3. 2021 12:25
Re: Náhrada za Pajero ...
Mnooo ale TAK SAMOZŘEJMĚ!!!

Pokud zde jiná alternativa není, tak tou náhradou je právě tradiční offroad jako UAZ.

BTW co to Pajero mělo za lepší výbavu a modernější prvky? 2 aibagy anvíc? To bude tak vše co....a to možná nemělo ani ten vyhřívaný volant a další věci :-)

A o tom že UAZ projede to samé co Pajero není vůbec pochyb :-)
Avatar - wakantanka
30. 3. 2021 09:19
Re: Je to ako bicykel Ural...
Chceš raz zažiť čo je drina? Kúp bicykel Ukrajina ! :-)
Avatar - wakantanka
30. 3. 2021 09:19
Re: Kolik
čoby, keď ho povezieš na kamióne alebo na odťahovke tak aj pofičí :D
Avatar - wakantanka
30. 3. 2021 09:17
Re: Kolik
Sranda je, že ani Ruská armáda nejak tie PAtrioty nechce, namiesto toho im vyvinuli úplne iné stroje čo sa podobajú viac HUMVEE ako GAZíku. :-)
Ale tu sa furt nájdu ľudia, ktorí budú tieto automobilové dinosaury obhajovať a pritom bežne jazdia Chevroletom alebo Rollsom. :-)