Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai Veloster Grappler má být moderním zápasníkem pro jízdu v terénu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 18. 10. 2019 • 00:15
41
Zobrazit náhledy (41)
Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster Hyundai Veloster

SEMA Show v Las Vegas je místem, kde se veřejnosti představují nejpodivnější automobilové kreace a právě zde se letos představí sportovně střižený hatchback Hyundai Veloster po proměně v poněkud bizarní terénní vůz.

Hyundai Veloster již ve své standardní podobě přitahuje pozornost atypickou koncepcí s dvojicí dveří jen na jedné straně karoserie, ale v případě konceptu Grappler, postaveného na základech aktuální druhé generace tohoto modelu, se bude s největší pravděpodobností jednat o tu nejmenší zvláštnost.

Hyundai Veloster Grappler, který byl připraven přímo pro SEMA Show 2019, jejíž brány se v Las Vegas otevřou 5. listopadu letošního roku, totiž představuje proměnu původně čistě silničního modelu v drsný terénní vůz.

Sportovně střižený hatchback Veloster se v rámci přestavby v koncept s označením Grappler, znamenajícím v překladu zápasník, dočkal poměrně rozsáhlých úprav podvozku i exteriéru. Zásadní je zvýšení světlé výšky pro jízdu v terénu, za nímž stojí i použití kol Method Racing s velkými terénními pneumatikami.

Karoserie se dočkala zcela nového předního nárazníku s masivním ochranným rámem a přídavnými světlomety. Nová je i kapota motoru z uhlíkových vláken a lemy blatníků rozšiřující karoserii. Na střeše je usazen robustní nosič zavazadel značky Thule, který nese světelnou rampu a také odnímatelný solární panel, který může sloužit jejímu napájení.

Hyundai prozatím neuvádí, jaká pohonná jednotka se ukrývá pod kapotou konceptu Veloster Grappler, ale zmiňuje, že se má jednat o velmi schopný sportovní automobil do terénu. Bližší informace k této novince mají být k dispozici během zahájení letošní SEMA Show, ale již nyní je jisté, že tento vůz do sériové výroby nezamíří a poslouží jen k prezentaci doplňků, jimiž je osazen.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud