Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai zvláštním způsobem ukazuje, jak čistá jsou vodíková auta

Jan Zajíc Jan Zajíc 11. 10. 2019 • 18:16
48
Zobrazit náhledy (48)
Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo

Hyundai patří mezi automobilky, které věří ve vodíkovou budoucnost. Teď nám v trochu zvláštním videu ukazuje, jak jsou vodikové vozy čisté.

Demonstrace je to jednoduchá. Hyundai vzal jakousi velkou, uzavřenou bublinu s běžeckým pásem uvnitř a zavřel do ní olympijskou šampionku v plavání Mireiu Belmonte, která se vrhla na trénink na zmíněném běžeckém pásu. Do bubliny pak vede ještě hadice napojená na výfukový systém modelu Nexo, který obstarává jediný zdroj kyslíku.

Právě o tomto vozu Hyundai mluví jako o pojízdné čističce vzduchu. O pohyb se totiž stará elektřina, kterou si auto ovšem vyrábí samo v palivovém článku.

Potřebuje k tomu také kyslík, který je do článku veden vzduchovým kompresorem přes filtr, který podle automobilky zachytí 99 procent nečistot. Z výfuku pak odchází jen vodní pára. Dokonale čistá.

A právě to má video se španělskou plavkyní dokázat. I když to vypadá působivě, s vodíkovými auty to bohužel není tak snadné, výrobci musejí překonat ještě řadu překážek. Věnoval se jim ostatně kolega Ondra v článku o dojmech právě z Hyundaie Nexo.

video

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku