Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Iveco Stralis NP 460 CNG zamířilo do služeb společnosti Lidl

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 2. 2020 • 13:30
6
Zobrazit náhledy (6)
Iveco Stralis NP 460 HP CNG Biomethane

Trvalá udržitelnost hraje v dopravě stále významnější roli a přední pozici značky Iveco v této oblasti potvrzuje i flotila nových vozidel Stralis NP 460 CNG v barvách společnosti Lidl, LC3 Trasporti a Edison Energia.

Iveco opět slaví úspěchy se svou dlouhodobou vizí trvale udržitelné dopravy bez spalování nafty, v níž představují motory, pracující na zemní plyn, vyzrálé technologické řešení.

Vozidla Iveco Stralis NP 460, která se mohou pochlubit mimo jiné oceněním Sustainable Truck of the Year 2019 zamířila prostřednictvím dopravce LC3 Trasporti a za podpory provozovatele CNG stanic Edison Energia do služeb společnosti Lidl Italia. 

Pro společnost Lidl Italia provozuje celkem pět vozidel Iveco Stralis NP 460, což představuje první flotilu těžkých nákladních vozidel s motory spalujícími zemní plyn, využívanou v Itálii k zásobování řetězce supermarketů. Cílem pořízení a provozování těchto vozidel je výrazné snížení emisí škodlivých výfukových plynů při zásobování supermarketů v severní Itálii. 

Slavnostního předání vozidel se zúčastnili mimo jiné Pietro Rocchi, ředitel prodeje a logistiky společnosti Lidl Italia, Mario Ambrogi, výkonný ředitel LC3 Trasporti, Davide Macor, obchodní ředitel Edison Energia a Alessandro Oitana, manažer prodej středních a těžkých nákladních vozidel značky Scania.

Iveco Stralis NP 460 bylo představeno na podzim roku 2017 a k jeho pohonu slouží nový motor Iveco Cursor 13 NP, který byl speciálně vyvinut pro dálkovou dopravu. Pohonná jednotka, navržená pro spalování zkapalněného i stlačeného zemního plynu, poskytuje z objemu 12,8 litru nejvyšší výkon 339 kW (460 k).

Podle materiálů společnosti Iveco má Stralis NP 460 o 15 % nižší spotřebu paliva a o 9 % nižší provozní náklady než srovnatelně výkonné vozidlo s dieselovým motorem. Navíc produkuje motor o 99 % méně pevných částic a o 60 % méně NOx.

Iveco Stralis NP 460 může být používáno díky tzv. tichému módu 71 dB(A) i v centrech měst, v nichž je s ohledem na emise výfukových plynů a hluk omezen provoz nákladních vozidel.

Zdroj: Iveco

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud