Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Japonská automobilka Mitsubishi zvažuje, že z Evropy nakonec neodejde

ČTK ČTK 24. 2. 2021 • 07:27
86
19
Zobrazit náhledy (86)
Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander Mitsubishi Outlander

Japonská automobilka Mitsubishi zvažuje, že bude ve Francii své vozy vyrábět v závodech Renaultu. Znamenalo by to zvrat loňského rozhodnutí z Evropy odejít.

Japonský výrobce vozů tento krok, k němuž ho měsíce tlačí partneři Nissan a Renault, formálně zváží na čtvrtečním zasedání správní rady. Informoval o tom list The Financial Times s odvoláním na tři obeznámené zdroje. Mluvčí Mitsubishi a Renaultu věc nekomentovali.

Rámcové dohody aliance tří automobilek dosáhla v pondělí, uvedly dva zdroje. Nevylučují však, že z dohody může ještě sejít.

Francouzský výrobce aut Renault má podíl 43 procent v Nissanu, který vlastní 34 procent automobilky Mitsubishi. Ta je ze tří uvedených společností nejmenší.

Francouzská vláda má podíl 15 procent v Renaultu a u dvou japonských společníků se dlouhodobě objevují obavy, že strategii aliance bude výrazně ovlivňovat francouzská průmyslová politika.

Minulý rok Mitsubishi oznámila restrukturalizaci, jež počítala s koncem uvádění nových modelů v Evropě. Fixní náklady se tím měly japonské automobilce snížit o pětinu. Mitsubishi se nadále plánovala soustředit na jihovýchodní Asii, jeden ze svých nejsilnějších trhů. Rozhodnutí ale vyvolalo napětí v alianci. Na konci srpna navíc zemřel dlouholetý šéf Mitsubishi Osamu Masuko.

Japonská automobilka se v Evropě potýká s vleklými problémy. Už více než deset let nedokáže zvýšit jednoprocentní podíl na zdejším trhu. V roce 2012 Mitsubishi prodalo svůj závod v Nizozemsku.

Související články

Témata
Avatar - Blue Sun
25. 2. 2021 18:16
Re: EVO ?
K čemu prodávat něco, co nebude generovat zisk a nezaplatí ani náklady na vývoj?
Avatar - lamal
25. 2. 2021 15:04
Re: Mr. Masuko
Ja si to nemyslim, nenavist je silne slovo, na co by Nissan kupoval nenavideny Mitsu ? Medzi nimi dvomi by to bola normalna spolupraca...

Skor to suvisi s tym, ze Mitsu ma mat na starosti vyvoj elektriky (PHEV sharing) a to by po odchode z EU stazilo podmienky pre Renault, kt. zavisly od elektriky.

Ghoson chcel Nissan este viac zapredat Renaultu, ktory je ovela mensim vyrobcom a potlacal samostatnost znacky, je fajn ze vypadol. Teda okrem inych veci...
Avatar - WinDiesel
25. 2. 2021 14:15
Re: Mr. Masuko
Myšák šel už podruhé do krachu, to že jsou teď s Renaultem je jen jejich vina.
Lidi v obraze vědí že Mitsubishi patřilo do skupiny "přátel" okolo Toyoty spolu s Mazdou, Suzuki, Subaru. Jen Honda a Nissan stály opodál. Vztahy ve spřátelené skupině jsou nadstandardní a nenávist k mimo stojícím je legendární.
Takže teď mají ve skupině Nissan který nenávidí Renault a Mitsubishi který nenávidí Nissan.
Ghosn byl jediným člověkem schopným toto ukočírovat.
Avatar - WinDiesel
25. 2. 2021 14:10
Re: EVO ?
S tím souhlasím.
V jiném článku je V8 benzín Defender, podle mne nesmyslné auto ale když se to někomu líbí a má na to prachy tak proč mu bránit?
25. 2. 2021 13:44
Re: EVO ?
Nadměné ano, ale jen vůči absurdně nízkým normám EU na zcela nejedovaté CO2! :-O :-( :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku