Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeep Gladiator Hercules se může stát konkurencí pro Ford Ranger Raptor a Chevrolet Colorado ZR2

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 10. 1. 2019 • 00:27
139
Zobrazit náhledy (139)
Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator Jeep Gladiator 1954 Jeep 4WD 1-Ton Pickup Truck 1957 Jeep FC-170 1960 Jeep Pickup 1963 Jeep Gladiator J-200 Thriftside jeep_gladiato1963 Jeep Gladiatorr_904 1968 Jeep Gladiator J-3000 1982 Jeep CJ-8 Scrambler 1986 Jeep Comanche

Jeep Gladiator je sice stále ještě žhavou novinkou, která má k prodejcům dorazit až ve druhé polovině letošního roku, ale již nyní se začínají objevovat informace o možném příchodu jeho ostřejšího provedení.

Jeep koncem listopadu roku 2018 v rámci autosalonu v Los Angeles odhalil dlouhou dobu napjatě očekávaný pick-up na bázi modelové řady Wrangler. Měl se jmenovat Scrambler, ale nakonec nese označení Gladiator.

Toto jméno využíval Jeep v letech v letech 1963 až 1988 pro pick-up, který byl odvozen od modelu Wagoneer. Znovu se toto označení objevilo v souvislosti se značkou Jeep, když bylo použito v roce 2005 pro koncept pick-upu Gladiator.

Nyní tedy nastupuje Jeep Gladiator potřetí v historii své značky a na trh zamíří ve druhé polovině roku 2019 ve čtyřech provedeních s označeními Sport, Sport S, Overland a Rubicon. Ta bude prozatím spojovat zážehový vidlicový šestiválec Pentastar o objemu 3,6 l s nejvyšším výkonem 213 kW (289 k) a točivým momentem 352 N.m. V roce 2020 se pak máme dočkat i třílitrového turbodieselu.

Zmiňována základní provedení s jejich pohonnými jednotkami může ovšem doplnit ještě ostřejší verze, která může nést jméno Hercules. Podle informací, které zveřejnilo Jeep Gladiator Forum se má v současnosti pracovat na jeho vývoji a údajně jsou již stavěny prototypy, které budou využity pro testování.

Informace o vývoji a stavbě prototypů ovšem doplňuje zpráva, která uvádí, že automobilka prozatím pouze zjišťuje, zda bude ostřejší provedení pick-upu Gladiator dávat smysl a bude mít šanci uspět na trhu. V současnosti tedy není jisté, zda takový model skutečně zamíří do výroby a dostane jméno Hercules nebo zůstane jedním z utajených projektů vývojového oddělení či se pouze promění v atraktivní koncept pro každoroční akci Moab Easter Jeep Safari.

V případě, že se Jeep Gladiator Hercules zařadí mezi sériové modely, můžeme očekávat pick-up s agresivnější vizáží a ještě více na jízdu v terénu zaměřeným podvozkem, který může být na severoamerickém trhu konkurencí pro Chevrolet Colorado ZR2 s vidlicovým šestiválcem o objemu 3,6 l nebo čtyřválcovým turbodieselem o objemu 2,8 l a v Evropě pak pro Ford Ranger Raptor.

Související články

Témata
Články odjinud