Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kalašnikov představuje další auto. Kompaktní elektromobil UV-4 je takové ruské Twizy

David Bureš David Bureš 13. 8. 2019
3
3

Jestliže Kalašnikov CV-1 byl retro vozem využívajícím karoserii kombíku Iž-21252, druhé dílo slavného výrobce zbraní je ryze moderní.

Kalašnikov je ruský výrobce zbraní, mezinárodně proslavený pro svoji útočnou pušku AK-47. V poslední době se však snaží expandovat do nových oborů, oživuje značku motocyklů Iž a koketuje s myšlenkou automobilu. Po Kalašnikovu CV-1 představuje další vůz, Kalašnikov UV-4.

A ten je zcela jiným dílem, než dříve představený koncept Kalašnikov CV-1, postavený na bázi někdejšího kombíku Iž-21252, který využil takový základ právě díky snaze o oživení značky Iž. Už to není retro automobil s moderní technikou, ale ryze moderní auto, které myslí na nejnovější trendy městské mobility.

Kalašnikov UV-4 je totiž primárně zamýšlen jako automobil na sdílení, čemuž odpovídá i technika v útrobách. Používán má být ale i taxislužbami. Jedná se o elektromobil s výkonem 50 kW, který jede nejvýše rychlostí 80 km/h. Použité baterie pak autu umí umožnit dojet maximálně 150 kilometrů.

Tvary karoserie a odhalenými koly UV-4 poněkud připomíná Renault Twizy, na rozdíl od něj se však dovnitř vejdou čtyři osoby. Autíčko o hmotnosti 650 kilogramů je dlouhé 3.440 mm, široké 1.530 mm a vysoké 1.730 mm.  

Pro koncern Kalašnikov už je to další takový projekt. V minulosti společnost představila elektromobil Ovum, který sloužil na loňském mistrovství světa ve fotbale, konaném v Rusku. UV-4 tvarově i technikou vychází právě z tohoto modelu.

Kalašnikov hodlá UV-4 skutečně vyrábět. Jeho výroba by měla být zahájena do konce roku. Kde všude bude spuštěn program na jeho sdílení, však zatím jasné není.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - CICERO
Re: Síla
| 13. 8. 2019
:-! :-[] :-[] :-[] :yes:
to je nový státní model:
Aurus Nas-rat

Ale pozor! voloda z Ukrainy taky konstruuje: >>>>
https://auto.tn.nova.cz/…lektromobil.html
Avatar - CHerokee
Síla
| 13. 8. 2019
To je tak ošklivé, že to mohlo vzniknout jen v Rusku nebo Číně. Ale jak je to takto otevřené, tak z toho půjde obuchem mlátit lidi. Doteď musí chudáci kozáci valit demonstranty a opozici z koňí. Pokrok nezastavíš!
Avatar - narona
Když mohla Zbrojovka vyrábět auta,
| 13. 8. 2019
tak proč ne kalašnikov :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku