Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kalašnikov představuje další auto. Kompaktní elektromobil UV-4 je takové ruské Twizy

David Bureš David Bureš 13. 8. 2019 • 19:43
3
3

Jestliže Kalašnikov CV-1 byl retro vozem využívajícím karoserii kombíku Iž-21252, druhé dílo slavného výrobce zbraní je ryze moderní.

Kalašnikov je ruský výrobce zbraní, mezinárodně proslavený pro svoji útočnou pušku AK-47. V poslední době se však snaží expandovat do nových oborů, oživuje značku motocyklů Iž a koketuje s myšlenkou automobilu. Po Kalašnikovu CV-1 představuje další vůz, Kalašnikov UV-4.

A ten je zcela jiným dílem, než dříve představený koncept Kalašnikov CV-1, postavený na bázi někdejšího kombíku Iž-21252, který využil takový základ právě díky snaze o oživení značky Iž. Už to není retro automobil s moderní technikou, ale ryze moderní auto, které myslí na nejnovější trendy městské mobility.

Kalašnikov UV-4 je totiž primárně zamýšlen jako automobil na sdílení, čemuž odpovídá i technika v útrobách. Používán má být ale i taxislužbami. Jedná se o elektromobil s výkonem 50 kW, který jede nejvýše rychlostí 80 km/h. Použité baterie pak autu umí umožnit dojet maximálně 150 kilometrů.

Tvary karoserie a odhalenými koly UV-4 poněkud připomíná Renault Twizy, na rozdíl od něj se však dovnitř vejdou čtyři osoby. Autíčko o hmotnosti 650 kilogramů je dlouhé 3.440 mm, široké 1.530 mm a vysoké 1.730 mm.  

Pro koncern Kalašnikov už je to další takový projekt. V minulosti společnost představila elektromobil Ovum, který sloužil na loňském mistrovství světa ve fotbale, konaném v Rusku. UV-4 tvarově i technikou vychází právě z tohoto modelu.

Kalašnikov hodlá UV-4 skutečně vyrábět. Jeho výroba by měla být zahájena do konce roku. Kde všude bude spuštěn program na jeho sdílení, však zatím jasné není.

Související články

Témata
Avatar - CICERO
13. 8. 2019 13:55
Re: Síla
:-! :-[] :-[] :-[] :yes:
to je nový státní model:
Aurus Nas-rat

Ale pozor! voloda z Ukrainy taky konstruuje: >>>>
https://auto.tn.nova.cz/…lektromobil.html
Avatar - CHerokee
13. 8. 2019 13:27
Síla
To je tak ošklivé, že to mohlo vzniknout jen v Rusku nebo Číně. Ale jak je to takto otevřené, tak z toho půjde obuchem mlátit lidi. Doteď musí chudáci kozáci valit demonstranty a opozici z koňí. Pokrok nezastavíš!
Avatar - narona
13. 8. 2019 13:03
Když mohla Zbrojovka vyrábět auta,
tak proč ne kalašnikov :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku