Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia modernizuje slovenský závod v Žilině. Začíná vyrábět novou generaci motorů

David Bureš David Bureš 11. 12. 2020 • 17:42
28
3
Zobrazit náhledy (28)
Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia Kia Motors Slovakia

Investice do závodu v Žilině reaguje na měnící se požadavky trhu. Nově tak umožňuje výrobu a montáž nových benzinových motorů kompatibilních s hybridním pohonem.

Kia završila sérii modernizací evropského závodu na výrobu vozidel a motorů v Žilině na Slovensku. Továrna je tak připravena na výrobu nových spalovacích a hybridních pohonů nové generace motorů Smartstream. Letošní investice do potřebných úprav dosáhly částky 70 milionů eur (cca 1,8 miliardy korun).

Automobilka bude díky těmto úpravám na třech linkách pro montáž motorů vyrábět maloobjemové zážehové agregáty, které jsou kompatibilní s hybridním pohonem. Tím Kia reaguje na dnešní trend hybridizace a elektrifikace. Konkrétně má jít o novou benzinovou patnáctistovku řady Kappa, respektive benzinovou šestnáctistovku řady Gamma.

Oba tyto nové spalovací motory byly navrženy tak, aby umožňovaly spojení s mildhybridním 48V systémem pohonu. Jednotka 1.6 T-GDI navíc podporuje spojení s technikou hybridního pohonu vyššího úrovně. Nižším emisím nahrává také plynule proměnná perioda ventilů CVVD (Continuously Variable Valve Duration) a nízkotlaký systém recirkulace výfukových plynů (LP-EGR). Motory navíc pracují s vyšším vstřikovacím tlakem a částicovým filtrem pevných částic (GPF).

Montážní linka pro nový spalovací motor 1.5 T-GDI nahrazující dosavadní 1.4 T-GDI je umístěna souběžně s nově upravenou výrobní linkou na jednotku 1.6 T-GDi, která je inovovanou verzí stávající šestnáctistovky. Čtvrtá linka pak bude vyhrazena pro nejnovější naftový motor 1.6 CRDi. Motory nevyužívá jen Kia, ale také Hyundai, a to ve svých modelech vyráběných v relativně blízkých Nošovicích.

Nové spalovací motory pocházejí z vlastního globálního vývojového centra automobilky v korejském Namyangu. Při jejich vývoji se dbalo na zlepšení jejich odezvy, stejně jako na účinnějším spalování nebo dostupnosti vyšší točivého momentu v širším spektru využívaných otáček. Klíčové bylo také zajištění možnosti hybridního pohonu.

„Pokračující investice do našeho slovenského závodu nám pomohou reagovat na měnící se poptávku evropských řidičů. Již jsme zaznamenali výrazný nárůst poptávky po elektrifikovaných vozidlech s benzínovými motory. Tato investice do výroby vyspělých pohonů nám umožní přinést elektrifikaci mnohem většímu počtu zákazníků,“ vysvětluje tuto investici Emilio Herrera, provozní ředitel evropské divize automobilky Kia.

Už dnes je více než čtvrtina vozů Kia prodaných v Evropě nějakým způsobem elektrifikována. I díky značnému rozšíření mildhybridů tento podíl v příštích letech dále vzroste. Proto automobilka musí tomuto trendu přizpůsobit i svoji výrobu. „Jsme hrdí na to, že nejmodernější technologie pohonů Kia pro evropské zákazníky můžeme vyrábět zde v Evropě,“ říká k tomu Herrera.

Související články

Témata
Avatar - pradeda777
12. 12. 2020 10:20
Re: No tak určitě,...
Bohužel nemají na vybranou.....buď budou lhát....nebo se půjdou pást..... :-(
11. 12. 2020 15:32
Opravte si text
Kia Motors Slovakia yraba motory iba na dvoch linkach. Nikdy neboli tri.

Su tam dva zavody a kazdy ma po jednej montaznej linke.

Vzdy sa vyrabali viacere modely na jednej linke.
11. 12. 2020 15:10
No tak určitě,...
... evropští řidiči se přece mohou utlouct po zbytečně složitých a dražších mildhybridních motorech, to dá přece "rozum"! Tvl., proč ty marketéři automobilek vždycky tak nepokrytě lžou, to je k zblití! :-O :-( :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud