Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Koncept Fiat Centoventi se stane realitou. Bude z něj malý elektromobil

David Bureš David Bureš 12. 3. 2020 • 02:48
43
26
Zobrazit náhledy (43)
Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi Fiat Centoventi

Fiat Centoventi debutoval před rokem v Ženevě jako zajímavá vize budoucnosti miniaut. Nakonec se skutečně stane realitou.

Italská automobilka Fiat už léta platí za specialistu na nejmenší kategorie automobilů. Bohužel se však stáhla z populárního segmentu malých aut, v němž byla léta úspěšná, a zaměřila svoji pozornost na minivozy, které sice umí, zákazníci ale tuto kategorii z různých důvodů opouštějí. Teď však údajně chystá velký návrat.

Po konci výroby Fiatu Punto v roce 2018 se o návratu italské značky do kategorie hatchbacků B hovořilo několikrát. Ještě před ukončením výroby Punta se spekulovalo o nasazení modelu Argo, který je primárně určen pro jihoamerické trhy, léta se hovořilo také o příchodu dalšího člena rodiny 500. To ostatně ještě za svého života nepřímo naznačil někdejší šéf FCA Sergio Marchionne, který hovořil o přípravách pětidveřového modelu 500 Giardiniera.

Nakonec ale podle všeho bude řešení Fiatu zcela odlišné. Šéf italské značky Olivier Francois totiž potvrdil, že automobilka pracuje na sériové verzi loňského konceptu Fiat Centoventi, který se v produkční formě má stát malým hatchbackem s elektrickým pohonem.

Bližší podrobnosti Francois neposkytl. Automobil má být nicméně levnější (a zřejmě i praktičtější) alternativou k letos odhalené nové generaci Fiatu 500. Není proto vyloučeno, že se Centoventi bude prodávat jako nová generace Pandy. O tom už se ostatně mluvilo při premiéře, že Centoventi je předobraz nové generace Pandy.

Očekává se však nárůst rozměrů, právě na úroveň segmentu B. Koncept měl na délku jen 3,68 metru, vedení Fiatu se ale už dříve nechalo slyšet, že se raději zase spíše zaměří na třídu malých automobilů. V době klesajících prodejů miniaut krok naprosto logický, byť vůbec nejprodávanějšími vozy tohoto segmentu jsou v Evropě právě díla Fiatu – Panda a 500.

V tuto chvíli ani není jasné, co všechno sériová verze Centoventi zachová a zda skutečně vyroste. Koncept totiž využíval několik zajímavých řešení, které se do produkční verze budou dostávat asi těžko.

Konkrétně třeba baterie by se podle myšlenky konstruktérů konceptu měly dát dokoupit. V základu by třeba byly jen akumulátory postačující na ujetí 100 kilometrů, za příplatek by však auto mohlo díky přikoupení dalších akumulátorů ujet až 500 kilometrů. Specialitou konceptu byla i možnost individualizace vzhledu díky výměně panelů karoserie.

Související články

Témata
14. 3. 2020 14:41
Panda
Jako nástupce Pandy pěkný, těch odkazů na původní generaci je tam hodně, hlavně ta palubní deska. Doufám že to nakonec nebude jen elektro...
14. 3. 2020 03:36
Re: Tak to je fakt drsný elektrohumor!
Jestli je tady někdo "trápny", tak jsi to jedině ty:
1) Pokud by ses namáhal přečíst si moji recenzi Leonu ST, tak bys zjistil, že v době, kdy jsem si ho kupoval, ještě Tipo kombi nebylo v prodeji, takže jsem si nemohl pořídit.
2) Tipo si za cca 2-3 roky plánuju koupit (jako hatch či sedan) jako další auto do rodiny, ne jako náhradu za Leon.
3) Opravdu "miluju" kibice, který kritizuje výběr auta jiného diskutéra, ale recenzi svého auta na mojeauto.cz raději vůbec nedá....
P.S. Má už teď tvoje "starostlivá" dušička pokoj? :-[]
14. 3. 2020 03:30
Re: Tak to je fakt drsný elektrohumor!
Proč by proboha Fiat měl ukončovat tak úspěšný model, jako Tipo? Ty x let staré řeči Účetního přece nemůžeš brát vážně. Tipa se jen v Turecku již před rokem vyrobilo celkem 500 000 kusů (teď už to může být tak 650 000 ks) a intenzivně se připravuje modernizovaná verze, která by měla být představena v květnu a do prodeje se dostat někdy počátkem podzimu. I když vzhledem ke kolonaviru se to může trochu opozdit. ;-\
Avatar - xxc
13. 3. 2020 16:40
Re: Tak to je fakt drsný elektrohumor!
Moze byt, ja Fiat nejak nesledujem. Len som poukazoval, ze vysoka predajnost nemusi znamenat vysoky zisk a uspech.
Avatar - Avanti
13. 3. 2020 15:05
Re: Tak to je fakt drsný elektrohumor!
Info spred 2 rokov je aktuálne už veľmi dlhú dobu neaktuálne. Tipo je hráč, ktorý je v súčasnosti veľmi úspešný a obľúbený. Preto dostane facelift a zotrvá vo výrobe minimálne do roku 2023.
https://www.carscoops.com/…hot-at-the-golf/

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud