Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Land Rover chce být nejlepší přítel psů všech velikostí

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 8. 2018 • 06:46
23
Zobrazit náhledy (23)
suv landrover video suv landrover video suv landrover video suv landrover video suv landrover video suv landrover video suv landrover video suv landrover video suv landrover video suv landrover video suv landrover video suv landrover video suv landrover video suv landrover video suv landrover video suv landrover video suv landrover video suv landrover video
Britská značka Land Rover rozšiřuje nabídku příslušenství pro své automobily o prvky, které mají umožnit bezpečnější a rovněž i komfortnější přepravu psů.

Cestování se psy má dnes podobná úskalí jako jízda s dětmi. Ty tam jsou doby, kdy si mohl dětský pasažér jen tak sedět na zadním sedadle a časy, kdy neměl k dispozici ani bezpečnostní pás vedený přes pánev a břicho jsou dnes vnímány téměř jako automobilový pravěk, i když na ně řada dnešních rodičů při poutání svého potomka do dětské sedačky vzpomíná s neskrývanou nostalgií.

Pes v dnešní době nemůže být v interiéru vozu volně stejně jako dítě, ale realita na silnicích je poněkud jiná. Především zástupci malých plemen jsou běžně k vidění na klínech spolujezdců na předním sedadle, což představuje v případě čelního nárazu i bez vystřelení airbagu velmi nepříjemnou situaci. Psi středních a velkých plemen pak bývají volně ložení na zadním sedadle.

Pro bezpečnou přepravu psů přitom existuje řada nejrůznějších řešení od přepravek pro ty menší přes postroje, které se upnou stejně jako bezpečnostní pásy až po boxy a mříže, vytvářející vlastní prostor pro psy v zavazadelníku. Výsledkem použití kteréhokoliv z nich je výrazně větší míra bezpečí cestujících i psa v případě nehody.

Land Rover právě s ohledem na bezpečnost cestování i komfort psů rozšiřuje svou nabídku příslušenství o řadu zajímavých a praktických novinek, které bude možné pořídit samostatně nebo v sadách. Všechny jsou přitom vhodné v použití v kterémkoliv z aktuálních modelů značky Land Rover.

Pro psy menší a středních plemen bude ideální vyjímatelná přepravka. Pro oddělení psů od ostatních cestujících ve voze je určena mříž, která je umístěna za druhou řadou sedadel. Komfort psů zvýší podložka do zavazadlového prostoru, která navíc ochrání jeho podlahu i stěny před znečištěním a poškrábáním.

Komfort nastupování i vystupování může zvyšovat skládací rampa, která má nosnost až 85 kg. Na první pohled se může zdát, že se jedná o zbytečné rozmazlování, ale ne každý pes je rozený skokan a ne každý pán je rozený vzpěrač, což znamená, že se jedná o praktickou úlevu pro klouby obou.

Praktickým doplňkem nejen pro dlouhé cesty za horkých letních dnů mohou být i misky s obrácenými okraji o objemu 350 ml. Za vysloveně luxusní cestovní doplněk lze ovšem označit cestovní sprchu pro psy. Ta je vybavena nádrží na 6,5 litru vody a může poskytovat kontinuální proud vody po dobu pěti minut. Po procházce, kdy náš čtyřnohý přítel vymete každou blátivou kaluž, se bude nakonec jednat o velmi prakticky doplněk.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku