Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lexus LFA slaví 10 let, doma ho teď může mít každý

Ondřej Mára Ondřej Mára 15. 12. 2020 • 14:03
27
7
Zobrazit náhledy (27)
Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA

Vůz, který měl symbolizovat japonský supersport pro 21. století, slaví desáté výročí od zahájení výroby dárkem pro všechny.

Model LFA byl představen jako vlajková loď supersportovních automobilů značky Lexus, které spojuje označení písmenem F. Ručně vyráběné LFA, které se záhy stalo exkluzivní záležitostí, však mělo mít ještě větší přesah. Podle Lexusu se totiž mělo jednat o redefinici japonského supersportovního automobilu pro 21. století.

V prosinci tohoto roku si přitom připomínáme již desáté výročí od zahájení výroby, která nakonec čítala pouze 500 kusů. A i když nebyl Lexus LFA dokonalý, notoricky známá je například jeho malá nádrž, řadě z nás se zaryl pod kůži svým výstředním designem a úchvatným zvukem motoru V10.

Známý moderátor Jeremy Clarkson o LFA dokonce opakovaně prohlásil, že se jedná o nejlepší automobil, jaký kdy řídil. A obrovský vliv na to měl právě zvuk jeho 4,8 litrového motoru V10, který prý za volantem dokáže vyvolat mravenčení až v páteři.

LFA ovšem nikdy nebylo dostupným vozem, což platí i pro nabídku na trhu ojetých vozů. Jen rychlý pohled do zahraniční inzerce odhaluje, že nejlevnější pořídíte zhruba za 500.000 euro (cca 13,2 mil. Kč), jenže zbytek nabídky se pohybuje ještě o pár stovek tisíc euro výš. Lexus se proto přišel s originálním nápadem, jak dostat LFA mezi širší veřejnost.

Budete k tomu přitom potřebovat jen barevnou tiskárnu, papír, lepidlo na papír či oboustrannou pásku a nůžky. Dárek od Lexusu je totiž papírový model LFA, dostupný v několika barevných provedeních, který si může každý trochu šikovný kutil postavit během cca dvou hodinek. Během svátků se tak může jednat o originální zábavu pro malé i velké motoristické nadšence.

Model je ke stažení na webu Leuxu, kde nechybí ani stručný návod - ovšem v angličtině. Se svými hotovými modely se pak lidé mohou chlubit na sociálních sítích britského zastoupení Lexusu, tedy Facebooku, Twitteru a Instagramu @LexusUK.

Související články

Témata
Avatar - wakantanka
15. 12. 2020 20:21
Re: Re: Exlusivní...
To hej, ale ani MBMc722 nebolo vyrobených bohvie koľko, tuším že do 1000. Pre mňa najväčšia rarita okrem F40 čo som kedy v živote stretol.
K prevodovke, ťažko povedať, hádam by ale japončíci nesprasili svoj technogický demonštrátor a defacto výkladnú skriňu nejakou len takou hociakou prevodovkou. Jedna vec je čo dávajú do bežných áut a druhá vec je čo vymysleli pre LFA. Neviem Jeremy je huba nevymytá a ak by to bolo zlé, tak by na tom aute nenechal nitku suchú.
Avatar - wakantanka
15. 12. 2020 18:45
Re: Exlusivní...
Fakt je ale ten že Clarkson sa nad tým autom vždy rozplýval. Že si žiaden nevidel sa nečudujem vzhľadom k cene za akú ho predávali. Predsa len to nie je Bugatti či iná vehlasná značka. Alebo si len nemal šťastie ho stretnúť. Ja som jediný MB McLaren videl raz aj to náhodou v Bulharsku, vyskočil z neho taký chlapček a to som čumel dupľom. :) Možno mu ho dal niekto umyť ... :)
15. 12. 2020 16:21
Nepreháňajú to?
No neviem, ale keď sa pozriem na tú titulnú foto, tak mám pocit, že už to Lexus trochu preháňa s tými obrovskými papuľami. :-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud