Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lordstown Motors je další firmou, která nabídne velký elektrický pick-up

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 26. 11. 2019 • 21:19
6
6
Zobrazit náhledy (6)
Lordstown Motors Pick-Up

Lordstown Motors již začíná přijímat rezervace na elektrický pick-up, který prozatím prezentuje pouze prostřednictvím několika skic. Výroba i dodávky zákazníkům se přitom mají rozběhnout již v roce 2020.

Lordstown Motors patří mezi nejmladší společnosti, které věnují svou pozornost vývoji a výrobě pick-upů s elektrickým pohonem. Prvním zástupcem této značky se má stát pick-up, který je prozatím prezentován pod označením Endurance a má se stát konkurencí pro připravované zástupce koncernů Ford a General Motors, tolik sledovaný Tesla Cybertruck, v loňském roce představený Rivian R1T a řadů dalších elektrických pick-upů.

Společnost Lordstown Motors již před několika týdny oznámila, že získala bývalý závod General Motors se sídlem v Lordstown v Ohiu. Právě zde hodlá vyrábět svůj elektrický pick-up Endurance, na nějž již začala přijímat rezervace, i když jej prozatím prezentuje pouze prostřednictvím několika skic.

Zájemci o tento elektromobil, jehož základní cena již byla stanovena na 52.500 amerických dolarů (zhruba 1.225.000 Kč) mohou složit vratnou zálohu ve výši 1000 amerických dolarů (kolem 23.250 Kč). Lordstown Endurance se má představit v provedení pro modelový rok 2021 a zahájení dodávek prvních exemplářů je plánováno na čtvrté čtvrtletí roku 2020.

Společnost Lordstown Motors prozatím neuvádí bližší informace k technice a jízdním výkonům připravovaného pick-upu, ale má být zodpovědná za jeho design i konstrukci, zatímco pohonný systém v podobě elektromotorů umístěných v kolech má vycházet z licence od společnosti Workhorse, nabízející vlastní elektromobily.

Zdroj: Lordstown Motors, MotorAuthority

Související články

Témata
Avatar - _Karel_
26. 11. 2019 13:27
Re: Re: Re: Neexistuje jediná firma, která by dokázala na EV
Tak jak vidíš na kyborgovi, nějaká poptávka asi existuje.U těchto obecně hladových aut mi to taky moc smysl nedává.
Avatar - KANKUNEN
26. 11. 2019 13:22
Re: Re: Neexistuje jediná firma, která by dokázala na EV vyd
Celkem by mě zajímalo , jaká je vize těchto mikrofirem. Co tím sledují?
Avatar - 3_diamanty
26. 11. 2019 12:09
pickupy
kde su tie casy ked chcel mat kazdy kupe-kabrio s pevnou strechou .... no jo.. a dnes pre zmenu su v kurze pickupy .. sranda ako sa to meni :yes:
Avatar - _Karel_
26. 11. 2019 11:18
Re: Neexistuje jediná firma, která by dokázala na EV vydělat
A já četl, že BMW na i3 vydělává.
Hele, dokud si (zatím) můžeme kupovat benzín i naftu, není to hejtování za každou cenu už moc? Já fakt nechci EV, nemám rád Muska a nevěřím, že to s plnou elektrifikaci klapne, tudíž jsme asi na jedné lodi. Ale číst pod každou diskuzi dokola stejný hejty je fakt otravný. Ať si je firmy vyrábí a kdo je chce ať si je kupuje, dokud nám nezakazou spalovaky je to ok. ;-)
Avatar - KANKUNEN
26. 11. 2019 10:24
Neexistuje jediná firma, která by dokázala na EV vydělat
a stejně jsou tu noví a noví, kteří opět zkrachují.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku