Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz do Prahy přivezl současnost i budoucnost a záplavu ostrých AMG

Ondřej Šámal
Diskuze (2)

Již tento víkend si na pražském Výstavišti můžete prohlédnout nejnovější mercedesy i vizi automobilové budoucnosti podle německé značky.

Od pátku 31. května do neděle 2. června se na Výstavišti v pražských Holešovicích koná další ročník festivalu Legendy. Na ní tradičně nechybí ani Mercedes-Benz, který si pro návštěvníky připravil ještě větší expozici než loni. V jedné části nechybí například kompletní přehlídka zmodernizovaných exemplářů třídy V včetně elektrické verze EQV a užitkově zaměřeného sourozence v podobě modelů Vito a e-Vito.

Na své si ovšem přijdou především milovníci zkratky AMG, která má nejpočetnější zastoupení. Tuzemské zastoupení Mercedesu do Holešovic přivezlo například nové CLE 53 od AMG, nový Mercedes-AMG GT kupé, čtyřdveřové AMG GT, roadster SL, omlazenou terénní legendu G 63 s osmiválcem o objemu 4,0 litru, ale také soutěžní speciál Mercedes-AMG GT3, který v roce 2016 vyhrál 24hodinovku na Nürburgringu. Prohlédnout si můžete i zcela nový Mercedes-AMG e 53 4Matic s plug-in hybridním pohonem, který do Česka dorazil pouze v rámci této přehlídky. Pomyslnou třešinkou na dortu je ikonické CLK 63 AMG Black Series, které stojí po boku zmíněného kupé CLE.

Video se připravuje ...

Svůj koutek tu mají také elektrické modely včetně vrcholného Mercedesu EQS SUV Maybach, který je prvním skutečně luxusním elektromobilem na trhu. A nechybí ani přehlídka mercedesů, které prošly programem Manufaktur. Ten se zaměřuje na zakázkovou stavbu podle přání zákazníků, přičemž na výběr máte jak předdefinovanou skladbu příplatků (například laky, kožené čalounění či ozdobné dekory), tak čistě individuální program Manufaktur Kundenwunsch, v jehož rámci si můžete nechat vůz nalakovat stejným odstínem, jako mají například vaše oblíbené boty.

Velkým lákadlem je hned trojice exkluzivních konceptů, které ukazují budoucnost Mercedesu i samotného automobilového průmyslu. Hned u příchodu si tudíž můžete prohlédnout Vision One-Eleven s elektromotory s axiálním tokem od britské společnosti Yasa, který odkazuje na koncept C 111 s křídlovými dveřmi z konce 60. až 70. let.

Hned vedle sebe si pak můžete prohlédnout rekordní elektrický koncept EQXX, jenž na jedno nabití ujel přes 1200 kilometrů, a vizi příští generace Mercedesu CLA. Ta dostane čistě elektrický pohon, 800V dobíjecí síť a akumulátor, s nímž na jeden zátah ujede až okolo 700 kilometrů.

Ondřej Šámal
Diskuze (2)

Doporučujeme

Avatar - Barrichello
2. 6. 2024 22:15
Viděl sem v Sobotu
ale nejhezčí byly ty starý auta co vystavoval Mercedes klub ČR
1. 6. 2024 08:39
No to je ale hrůza.
S tímto v životě jezdit nebudu, to je tak hnusné