Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz eCitaro míří k dopravcům v Evropě

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 2. 2019 • 10:31
4
Mercedes-Benz koncem loňského roku spustil dodávky svých nových elektrických autobusů eCitaro dopravcům v Německu a nejnovější zástupci tohoto modelu budou v provozu v Lucembursku, Francii a Polsku.

Mercedes-Benz již na podzim roku 2017 oficiálně potvrdil, že v následujícím roce uvede nové provedení autobusů řady Citaro s elektrickým pohonným systémem. Model s označením eCitaro pak byl oficiálně odhalen v létě loňského roku a jeho výstavní premiéra se odehrála v rámci veletrhu užitkových vozidel IAA v Hannoveru koncem září 2018.

Prvním dopravcem, do jehož služeb nový elektrobus Mercedes-Benz eCitaro zamířil, se stala koncem listopadu společnost Hamburger Hochbahn AG. Nasledovala dodávka do Berlína a následně zamířila tři vozidla do vozového parku společnosti Rhein-Neckar-Verkehr GmbH.

Elektrické autobusy Mercedes-Benz eCitaro jsou díky výše zmíněným dopravcům provozovány v Hamburku, Mannheimu a Heidelbergu. V následujících týdnech budou dopravním podnikům v Německu dodávány další elektrické autobusy a Mercedes-Benz uvádí, že obdržel první objednávky ze sousedních evropských zemí. Zmiňováno je Lucembursko, Francie a Polsko.

Mercedes-Benz v případě elektrických autobusů pro městskou dopravu vyzdvihuje především jejich tichý provoz a nulové emise v místě provozu. Zároveň ovšem dodává, že trh s těmito vozidly se teprve rozvíjí a vedle vyšší ceny jej omezuje především chybějící infrastruktura pro dobíjení baterií, vybavení garáží a klafikovaný personál pro jejich obsluhu a údržbu.

Mercedes-Benz v případě čistě elektrického autobusu eCitaro uvádí, že základem jeho pohonného ústrojí je zadní portálová náprava s dvojicí elektromotorů, z nichž každý disponuje nejvyšším výkonem 125 kW a točivým momentem 485 N.m.

Elektrobus je vybaven lithium-iontovými bateriemi s celkovou kapacitou až 243 kWh. Jejich modulární konstrukce má umožnit jednoduché navýšení kapacity a tím i celkového dojezdu na jedno nabití podle požadavků dopravce.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku