Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz GLC vykreslen bez špetky maskování. Revoluci nečekejte

Stanislav Kolman
Diskuze (5)

Druhá generace crossoveru se představí v příštím roce. Už teď si ale na základě špionážních snímků můžeme udělat obrázek o její podobě.

Před pár dny se na sociálních sítích objevilo několik špionážních snímků, které zachycují novou, teprve druhou generaci SUV Mercedes-Benz GLC. Ta první se světu představila v roce 2015 a na loňský ženevský autosalon dorazila v omlazené podobě pro modelový rok 2020. Již v roce příštím by se ale měl oficiálně představit plnohodnotný nástupce.

Jeho podobu se na základě špionážních snímků pokusili nakreslit grafici z webu Kolesa.ru. Ukazují, že nová generace přijede v elegantnějším kabátku a vybrané prvky si vypůjčí od svých sourozenců. Například zadní světelná technika tady až nápadně připomíná omlazenou třídu S, design přídě je zase poupraven, aby lépe zapadal do současného portfolia SUV stříbrných šípů.

Video se připravuje ...

Model GLC bude posazen na platformě nové třídy C, což kromě jiného znamená i shodnou techniku pod kapotou. Kromě konvenčních motorů se můžeme těšit také na mildhybridy, které postupem času doplní plug-in hybridy do zásuvky.

Uvnitř rovněž očekáváme inovace po vzoru ostatních mercedesů. Chybět nesmí nejmodernější verze multimediálního systému MBUX se sdruženým panelem a dvěma obrazovkami, podobně jako je tomu v elektrickém sourozenci EQC.

Jak už jsme avizovali, nové SUV Mercedesu by se mělo představit v průběhu příštího roku, o další rok později pak na automobilovém trhu vyzve soupeře jako Audi Q5 či BMW X3.

Stanislav Kolman
Diskuze (5)

Doporučujeme

16. 6. 2020 18:35
K pousmání
Když někdo namaluje svou představu nového auta, pak to VŽDY dělá bez špetky maskování. Titulky na ACZ jsou vážně někdy těžko stravitelné...
Avatar - 3_diamanty
16. 6. 2020 18:16
tie predky medvedov
su poslednu dobu najvacsia dizajnova slabina ... fakt len to Gecko je cele ok inak same divne predky....
Avatar - _Karel_
16. 6. 2020 12:04
Crossover GLC :-)
Pokud to dopadne zvenku takto, tak za mě dobrý. Zadní partie se mi u nynějšího modelu spíš nelíbí, a tenhle zadek je velmi dobrej :yes:
Snad by si už zasloužil nový interiér, ale to nám jen nejspíš "Renča" dala opět do galerie obrázky stávajícího.
16. 6. 2020 11:59
Re: Hmm
To máš jedno. Dneska ráno, když jsem jel okolo autosalonu mé kdysi oblíbené značky Mercedes Benz, tak jsem si uvědomil, jaký smutný osud mají jejich starší modely. Zatímco jezdit první generací Škody Octavie není žádná ostuda, protože je to solidně vyrobený vůz, pokud by někdo vyjel s MB E typ masařka byl by zcela jistě ihned identifikován jako příslušník některého z minoritních etnik, ať už historicky usazeného v ČR nebo někoho z nové vlny. Můj první MB byl CLK 320 právě z tohoto období a poslední kus (ale čtyřválec) jsem viděl na silnici v Bukurešti v roce 2009.
Avatar - Alf1k
16. 6. 2020 11:28
Hmm
A já vůl a miliarda dalších volů si vždycky mysleli, že GLC je SUV.. 🤔 Ale dnes nám a celému světu stačí mrknout na auto.cz a vrazit hlavou do stěny: To auto je crossover! 🤷🏻‍♂️