Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mini Rocketman se dočká sériové podoby

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 16. 9. 2014 • 19:26
38
3
Zobrazit náhledy (38)
Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman
Britská značka se s každou novou generací stále více vzdaluje svému původnímu zaměření na skutečně malé vozy. Proto se máme dočkat produkčního Rocketmanu.

Dnešní třídveřový hatchback Mini s jeho celkovou délkou 3821 mm jen málokdo označí za malý automobil a pětidveřová varianta dlouhá 3982 mm nemá příliš daleko k nejmenším zástupcům nižší střední třídy.

V mateřském BMW i vlastní automobilce Mini jsou si tohoto neustálého růstu více než dobře vědomi a i díky tomu neskončil koncept Rocketman u ledu. Ve své původní podobě měl přitom premiéru na autosalonu v Ženevě v roce 2011 a v upravené podobě se jako Rocketman II představil v následujícím roce u příležitosti olympijských her v Londýně.

Šéf designu značky Anders Warming v rozhovoru pro britský Auto Express zmínil, že Mini má stále zájem o vytvoření malého městského modelu, ale nechce o něm nic prozradit, dokud nebude rozhodnuto o jeho konečné podobě, na níž se stále pracuje.

Především britská média rozvinula vlnu spekulací na téma nového skutečně malého Mini a z neoficiálních zdrojů zaznívá, že jeho design má vycházet právě z Rocketmanu.

Koncept má ovšem posloužit především jako inspirace pro konečný vzhled sériového modelu, zatímco technika bude odlišná. Základem Rocketmanu je totiž prostorový rám z uhlíkových vláken, který v některých částech karoserie i interiéru vystupuje na povrch a toto řešení je nejen z finančních důvodů pro produkční model nevýhodné.

Samotný Warming potvrdil, že mnohem pravděpodobnější je využití hliníkových slitin, s nimiž se podaří udržet hmotnost vozu na velmi slušné úrovní a zároveň dosáhnout konkurenceschopné ceny.

Ohledně vývoje sériového Rocketmanu se spekuluje o možné spolupráci s jinou automobilkou a nejčastěji zaznívá jméno japonské Toyoty, s níž mateřské BMW pracuje na řadě jiných projektů. Právě platforma a další části jejího modelu iQ se totiž jeví jako ideální základ pro malého Brita.

Na trh se má nové nejmenší Mini dostat v roce 2016 s cenou od 11.500 britských liber (zhruba 400.000 Kč). Hlavním konkurentem této novinky pak mají být stylové městské miniautomobily v čele s novými Smarty Fortwo a Forfour.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Alec Issigonis
| 19. 9. 2014
Už aby tu byl, to bude v mnoha směrech revoluční MINI, za kterým se většina s úsměvem ohlédne... :yes:
Avatar - EauRouge
Alec Issigonis
| 16. 9. 2014
Když odhlédnu od logický nesmyslů které stále dokola opakuješ, tak si uvědom, že nejde v dnešní době postavit auto které by mělo stejné rozměry jako původní mini. Pokud sis četl článek, tak se v něm píše že chtějí do stejné kategorie jako smart. A menší auto než smart už dneska pravděpodobně nejde postavit, jelikož by nesplnilo bezpečnostní požadavky. Tak se občas zamysli na tím co(a jak) píšeš.
Avatar - 3_diamanty
Alec Issigonis
| 16. 9. 2014
sa musi v hrobe obracat.... mam rad britske auta ale zrovna tie kdejake gycove "podivne variacie" miniho nemusim ... a uz ani novy klasicky mini nie je co byval... spravili z toho velku tlustu ropuchu ... ja neviem kde tym mini mieri a na koho ale cim dalej tym viac sa mini vzdaluje nielen povodnemu zameraniu ( od toho sa vzdialil uz davno ) ale aj celkovo logickemu odovodneniu tychto roznych variacii

k comu mi je mini ktory je sirsi ako o triedu vacsi rapid a nevojdem sa tam kde sa vojdem aj s meter dlhsim rapidom.... takyto mini nie je mini.... ale ropucha....

nejako ma ten rocketman neuchvatil..... a ani ma to neprekvapilo

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku