Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Modernizovaná Škoda Fabia R5 míří na závodní tratě. Má výkonnější motor i zesílenou karoserii

David Bureš David Bureš 3. 5. 2019 • 05:48
12
Zobrazit náhledy (12)
Jan Kopecký s navigátorem Pavel Dreslerem (vlevo) a šéfem továrního týmu Škoda Michalem Hrabánkem (uprostřed) Zlatých volantů má Jan Kopecký již devět Jan Kopecký Jan Kopecký Jan Kopecký Jan Kopecký Jan Kopecký

Inovovanou soutěžní Škodu Fabia R5 uvidíme v akci už tento měsíc. Debutovat bude na letošní Rallye Český Krumlov.

Škoda Fabia se v loňském roce dočkala modernizace, která přinesla nový vzhled i technické změny v úpravách. Facelift se přitom netýká jen sériové silniční verze, ale také odvozeného závodního speciálu Fabia R5. Inovovaný soutěžák se fanouškům ukáže už tento měsíc.

Modernizovaná Škoda Fabia R5 bude nasazena na letošním ročníku Rallye Český Krumlov, který se koná ve dnech 17. a 18. května. Za její volant se samozřejmě posadí Jan Kopecký, kterého v kabině doplní jeho již tradiční navigátor Pavel Dresler.

„Jsem velmi rád, že opět mohu řídit nový vůz Škoda Fabia R5 při jeho světové premiéře. S předchůdcem jsem při jeho prvním nasazení před čtyřmi roky na Rallye Šumava Klatovy 2015 zvítězil,“ vzpomíná Jan Kopecký, který sloužil jako hlavní testovací jezdec vylepšené Fabie R5.

Jen o dva týdny později se modernizovaná Fabia R5 představí i na mistrovství světa v rallye. Zúčastní se portugalské rallye, která se jede mezi 30. květnem a 2. červnem. V tomto případě Škoda nasadí hned dva exempláře inovované Fabie R5, Jana Kopeckého za volantem prvního doplní jeho týmový kolega Kalle Rovanperä, teprve osmnáctiletá finská naděje rallye.

Faceliftovaná Škoda Fabia R5 je rozpoznatelná podle designových prvků shodných se sériovým automobilem, což jsou primárně jiné svítilny. Změn je ale vícero, inovovaný soutěžní vůz se dočkal posíleného výkonu motoru a zesíleného skeletu karoserie. Nový ochranný rám pak odpovídá předpisům FIA 2019. Řízení s přímějším převodem doplňuje podvozek s delšími drahami odpružení, poskytující více přilnavosti.

„Kromě programu našeho závodního týmu nyní usilovně pracujeme na výrobě prvních vozů pro naše zákazníky. Jejich dodávky začnou ve druhé polovině letošního roku,“ doplňuje Šéf Škoda Motorsport Michal Hrabánek.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku