Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Moto Guzzi hlásí obrovský zájem o nové cestovní enduro V85 TT

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 19. 2. 2019 • 21:08
30
2
Zobrazit náhledy (30)
Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT Moto Guzzi V85 TT
Moto Guzzi teprve rozjíždí výrobu netrpělivě očekávaného modelu V85 TT, ale jen od svých zákazníků v Evropě již eviduje 8000 rezervací na testovací jízdu s tímto atraktivním cestovním endurem.

Moto Guzzi na mezinárodní výstavě motocyklů EICMA, pořádané v první polovině listopadu roku 2017 v Miláně, překvapila konceptem V85, představujícím moderní cestovní enduro.

Tento koncept byl již tehdy v oficiálních materiálech značky Moto Guzzi představován jako výchozí bod pro novou modelovou řadu, jejíž první zástupce má být na trh uveden v roce 2019. Tímto zástupcem je nyní sériové provedení V85 TT, které přímo vychází ze stejnojmenného konceptu, jehož prezentace během akce Moto Guzzi Open House Days v září 2018 vyvolala enormně velký zájem zákazníků.

Mezinárodní výstava motocyklů EICMA, pořádána v listopadu roku 2018 v Miláně se pak stala místem, kde bylo představeno definitivní provedení modelu V85 TT. Od té doby, během několika měsíců, navštívilo webové stránky www.discoverv85.motoguzzi.com mnoho tisíc zájemců o podrobnější informace o novém modelu V85 TT a rezervaci zkušební jízdy.

Moto Guzzi ovšem zahájila výrobu modelu V85 TT ve svém závodu Mandello del Lario teprve 6. února roku 2019. Cestovní enduro přitom představuje jeden z nejvíce očekávaných modelů pro letošní sezónu, který je výjimečným zástupcem segmentu cestovních endur a zároveň také symbolem budoucnosti této značky.

Moto Guzzi eviduje skutečně velký zájem o svou novinku a uvádí, že o zkušební jízdu projevilo vážný zájem již více než 8000 zákazníků z celé Evropy. Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, pak registruje enormní poptávku po novém cestovním enduru i na českém trhu.

První motocykly V85 TT předají čeští prodejci značky Moto Guzzi zákazníkům v dubnu. Nové enduro pak bude také připraveno k testovacím jízdám.

„Moto Guzzi V85 TT vyvolává obrovský zájem a emoce již před příchodem na trh,“ říká Adam Žert, country manažer společnosti Faber Moto. „Stejně jako na ostatních trzích je poptávka po zcela novém enduru z Mandella mimořádná i v České republice. Na první motocykly V85 TT jsme již přijali předběžné objednávky, a to i přesto, že ještě nikdo neměl u nás příležitost ke zkušební jízdě a výstavní česká premiéra se uskuteční až koncem února na Motosalonu v Praze, kam bych všechny ještě jednou rád srdečně pozval.“

Moto Guzzi V85 TT je prvním a jediným klasickým cestovním endurem na trhu a navíc jediným modelem v segmentu endur, poháněných motorem středního zdvihového objemu, který používá k přenosu hnací „kardan“.

Základ konstrukce tvoří moderní trubkový páteřový rám modelu V85 TT, který je první v historii značky Moto Guzzi. Zcela nový je také motor, který spolupracuje se šestistupňovou převodovkou. Inovativní a pro Moto Guzzi typicky podélně uložený, vzduchem chlazený dvouválec do V s úhlem rozevření válců 90° poskytuje z objemu 853 cm3 nejvyšší výkon 59 kW (80 k) při 7750 min-1 a točivý moment 80 N.m při 5000 min-1.

Moto Guzzi V85 TT se sedlem ve výšce 830 mm a pohotovostní hmotností 229 kg se navíc vyznačuje rozsáhlou standardní výbavou, která splní požadavky i nejnáročnějších zákazníků, ať se jedná o každodenní cestování do zaměstnání, nebo o velkou dobrodružnou výpravu, vedoucí po silnicích i terénem.

Model V85 TT je na všechny provozní situace dokonale připraven díky elektronicky řízenému ovládání škrticí klapky (systém „Ride-by-Wire“), asistenčním systémům, zahrnujícím ABS a protiprokluzový systém s několika různými provozními režimy a osvětlovací technice LED vpředu i vzadu.

Na přání dodávaná komunikační platforma Moto Guzzi MIA umožňuje připojit chytrý telefon k elektronickému systému motocyklu. Systém nabízí mnoho zajímavých a praktických funkcí od telefonování až po navigaci. Pro další individualizaci nabízí Moto Guzzi široký sortiment originálního příslušenství, které dokonale ladí s designem modelu V85 TT.

Avatar - mariov8
20. 2. 2019 10:24
Slava novemu small-blocku
Hurá a šup s novým motorem do dalších motocyklů. Starý smallblock končící z objemu 744cm3 na 37kW už potřeboval refresh...

A to se prý chystá i nová 750 s výkonem 50kW.

Ještě z 1400cm3 bigblocku odvodit něco kolem litru-1200 a mají to komplet pokrytý.
Avatar - kari.laz
20. 2. 2019 08:18
dobrý zpráva
Mohlo by jim to pomoci k rozvoji a vydat ještě většího brášku, něco okolo 1200ccm. Protože ten retro vzhled mi k tomu náramně pasuje. Krasavice

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud