Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejlepší auto pro mafiány? Škoda Forman! Tvrdí dobová reklama...

David Bureš David Bureš 30. 6. 2020 • 13:12
29
9
Zobrazit náhledy (29)
Škoda Forman Škoda Forman Škoda Forman Škoda Forman Škoda Forman Škoda Forman Škoda Forman Škoda Forman Škoda Forman Plus Ambulance Škoda Forman Medica Škoda Forman Plus Ambulance Škoda Forman Medica Škoda Forman Medica Škoda Forman Medica Škoda Forman Plus Ambulance Škoda Forman Škoda Forman Škoda Forman Škoda Forman Škoda Forman Škoda Forman Škoda Forman Škoda Forman Škoda Forman

Parodickou reklamu na Škodu Favorit Henlein z České sody zná snad každý. Vtip ale nepostrádala ani skutečná dobová reklama na Škodu Forman. Pamatujete si ji?

Reklama na vozy značky Škoda prošla dlouhým vývojem, který jsme zmapovali v nedávném článku s obsáhlou galerií. Rychlé změny se odehrály hlavně po roce 1989, kdy se hledaly nové, neotřelé a nezmapované cesty k propagaci. Často nechyběl ani humor, jako třeba v dobové videoreklamě na Škodu Forman.

Video se připravuje ...

Televizní spot propagující oblíbený kombík na bázi Škody Favorit totiž využívá mafiánského podtextu a se špetkou humoru tvrdí, že Forman je auto pro každou rodinu. Třeba i tu kmotrovskou...

Ve vtipné reklamě si navíc zahráli i populární tehdejší doby. Dnes už legendárního Františka Filipovského doplnili třeba „nejošklivější český herec“ Karel Effa a Michal Dočolomanský, známý třeba z filmu Tajemství hradu v Karpatech.

Vtipné reklamy na vozy Škody vznikly i později. Dodnes známé jsou třeba spoty z dílny britského zastoupení mladoboleslavské značky, ať už na Fabii, „vyrobenou z lahodných surovin“ nebo na Fabii RS s názvem „plná ďábelsky dobrých věcí“. Pobavit ale dovedl i spot „Vyměňte starou za novou“ s Klárou Melíškovou a Robertem Jaškówem.

Doporučujeme

Témata
5. 7. 2020 17:11
.........
SKODOFKA VOLEEEE, JEDEEEES
1. 7. 2020 12:58
mafioso
Par mafianu v tomjeste dneska jezdi. Teda vyslouzilejch s kloboukem. V ***i kdyz ti to tam posle z lesa kdyz jede z hub.
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2020 11:31
Re: Úplně se mi to vybavilo.
https://neviditelnypes.lidovky.cz/…030_p_cirkus_nef :-!
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2020 11:30
Re: Úplně se mi to vybavilo.
Double příspěvek = který bůhvíproč spadl úplně mimo :-O :-|
1. 7. 2020 10:44
Re: Úplně se mi to vybavilo.
Tvl na tuhle reklamu jsem uz zapomnel. Vsechno v cernym. Idealni do dnesni rasove pomateny doby :D