Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejmenší pick-up Fordu je takovým hitem, že do léta nepůjde ani objednat

Ondřej Mára
Diskuze (6)

Ford už chce kvůli záplavě objednávek prodávat i auta, která byla původně určená manažerům.

Ford Maverick je sice nejmenším pick-up automobilky na americkém trhu, jeho popularita je ale obrovská. Na trhu je totiž pouze chvíli, přesto už automobilka v minulém roce prodala přes 13.000 kusů a jen do loňského srpna přijala okolo 100.000 rezervací. Zájem veřejnosti přitom podle všeho stále neopadá.

O Maverick je ohromující zájem – jak o hybrid, tak o EcoBoost,“ uvedl tiskový mluvčí Fordu Mike Levine pro The Detroit News. Zájem je ovšem tak velký, že se automobilka rozhodla dočasně uzavřít příjem nových objednávek, aby dokázala vyřídit ty stávající.

Video se připravuje ...

Abychom se mohli soustředit na stávající objednávky, rozhodli jsme se od 27. ledna zastavit příjem nových objednávek na Ford Maverick modelový rok 2022,“ uvedl Levine. Příjem objednávek by měl být opět otevřen v průběhu léta, tentokrát už ale pro modelový rok 2023.

Nový Ford Maverick přitom veřejnost uhranul kombinací nízké ceny, která začíná od 20.000 dolarů (cca 433.000 Kč), praktičnosti a zřejmě i stylu. Není tak divu, že si vůz nedávno vysloužil titul North American Truck of the Year, kdy v anketě porazil přímého konkurenta Hyundai Santa Cruz i čistě elektrický Rivian R1T.

Současné pozastavení příjmu nových objednávek přitom není v historii modelu první. Již v září loňského roku musela automobilka pozastavit příjem objednávek na hybridní model, letošní pozastavení objednávek však platí pro obě motorizace, jak uvedl Detroit Free Press.

Podle Detroit Free Press měla situace zajít dokonce tak daleko, že se automobilka Ford obrací s žádostí na vlastní představitele a manažery, aby vrátili své zapůjčené či pronajaté Mavericky a dealeři je mohli prodat zákazníkům.

Ondřej Mára
Diskuze (6)

Doporučujeme

Avatar - Ungalabunga
26. 1. 2022 19:39
Re: Ford novinky
Kdy bude facelift kugy?
26. 1. 2022 18:42
Ford novinky
Ford novinky naleznete na jednom miste> http://www.fordauto.sk/
Avatar - MS-sport
26. 1. 2022 16:45
Proč ne.....
auto pro holo***níky. :-! :yes:
26. 1. 2022 16:41
Re: Tragedi
Tak ze aspon obcas nezajdou sem, ze?

Hned by vedeli, co maji delat.
:-)
Avatar - Ungalabunga
26. 1. 2022 15:58
Super
Zajímavé, to stejné o čekačkách říkali i o novém Broncu. Mohli by příště zapracovat na market reaserch a výrobu trošku zoptimalizovat. :D Na to že to fordu ve světě tolik nešlape tak na US trhu očividně ví čím zaujmout. Myslím že solidní auto s vysokou užitnou hodnotou za dobré peníze nikdy nebude krok vedle. :yes: