Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Neúspěšné modely: Peugeot 607 (1999-2010)

M M M M 27. 7. 2011 • 17:46
8
38
Zobrazit náhledy (8)
Peugeot 607 Peugeot 607 Peugeot 607
Hviezda vlajkovej lode Peugeotu pri svojom uvedení v roku 1999 zažiarila. A po roku zhasla.

Čo bol len veľmi krátky úspech na auto, ktorého ambície boli postaviť sa tvárou v tvár najlepším európskym sedanom vyššej strednej triedy.

Priania výrobcu sú ale jedna vec a realita je vec druhá. A tá hovorí jasne: chýbajúci osemvalec, imidž mainstreamovej automobilky a čiastočne aj polarizujúci dizajn (v zmysle vizuálnej subtílnosti pontónu karosérie).

Po desiatich rokoch výroby si tak Peugeot 607 získal skôr povesť veľkého komfortného sedanu, než plnohodnotnej alternatívy prémiových nemeckých modelov.

Dnes si už aj vedenie automobilky uvedomuje, že priamy súboj s anglosaskou konkurenciou nebude asi úspešný. Priamy nástupca vo vyššej strednej triedy tak už nebude. Aspoň nie pre Európu...

Související články

Témata
Avatar - Emel
27. 7. 2011 20:03
Re: Alternatíva
Je možné, že má Citroen nasmlouvané dodávky do modelů, které existovaly ještě v době trvání spolupráce. Každopádně bych si 3.0HDI v 508 představit uměl... zejména pokud by to Peugeot myslel vážně s tím, že 508 má mít nějaký přesah do vyšší střední.
Avatar - Emel
27. 7. 2011 19:59
Re: Alternatíva
Kompaktní MPV zase nejsou ani vzdáleně konkurencí pro vyšší střední, tam je rozdíl dvou tříd. Scenic nemůže být alternativou pro Safrane. Espace sice ano, ale jeho prodeje jsou také mizivé.
Avatar - kari.laz
27. 7. 2011 17:26
Re: šestsetsedma
Naprostý souhlas. Zatím jediná závada, co jsem měl, tak byl vadný egr ventil a bohužel dvakrát stahovačka na okně (pokaždé na jiném) jinak vše jede jak má. 2,2HDI sice neoslní závratnou dinamikou, ale jede velice tiše, je na diesel dost kultivovaný a nemá žádný turboefekt. Zatáčky to nějak zvláš nemiluje, ale to se ani snad od vyšší střední limuzíny neočekává a naopak na dálnici je to opravdovská pohoda.
S tím odkládacím místem je to dost špatný. A to nejen na kelímek. Na ten tam není vpředu vůbec nic. Akorát v loketní opěrce a to jsem trochu nepochopil, jak to vymysleli, že by jsem jí musel mít otevřenou a v tom mělkém držáčku měl kelímek. Tam jim asi došla kreativita.
Jinak by jsem to shrnul jako auto pro pohodové přesuny s nadprůměrným pohodlím.
Avatar - del42sa
27. 7. 2011 17:14
Re: Alternatíva
no do C5/C6 se pořád dodává, takže k němu má PSA stále přístup. Pochybuji že by jich měly stovky nakoupené někde po skladech.....
27. 7. 2011 16:15
Re: Alternatíva
Velká ano, ale střední (Scénic, 5008 a spol.) určitě ne. Ber v úvahu, že v 90. letech nabízela většina značek maximálně jedno MPV a ani těch se neprodávalo nijak extra moc. SUV to samé. Dne se k těmto dvěma kategoriím přesunula spousta kupců, kteří dřív kupovali větší sedany nebo kombi.

Ti, co dřív koupili Scorpio si dnes možná vyberou Mondeo, ale mnozí dají přednost S-Maxu, Galaxy nebo taky C-Maxu nebo SUV Kuga...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud