Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan Micra má po faceliftu svěžejší vzhled a výhradně litrový tříválec

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 17. 11. 2020 • 21:38
11
34
Zobrazit náhledy (11)
Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra Nissan Micra

Japonský prcek prošel drobnou omlazovací procedurou, která přináší především přepracované výbavové stupně.

Malý hatchback Nissan Micra patří mezi segmentové stálice, jehož pátá generace se představila v září 2016. Nyní tedy přišel ideální čas na facelift, který se ale nenese v kdovíjak dramatickém duchu. Jde spíše o drobné přeskládání výbavových stupňů.

Micra, která se aktuálně prodává ve 34 evropských zemích, se od svého předchůdce skutečně moc neliší. Jen si porovnejte fotografie před a po omlazovací proceduře a dejte nám vědět, jestli jste nějakou změnu vůbec zaregistrovali.

„S aktualizovanou modelovou řadou pro rok 2021 jsme vylepšili to, co lidé na modelu Micra milují. Ulehčil jsme zákazníkům výběr mezi jednotlivými výbavovými stupni a poté si svůj vůz doladili prostřednictvím různých možností individualizací,“ uvedla Ekaterina Apushkina, generální ředitelka marketingu městských vozů pro Nissan Europe.

Jak už asi tušíte, hlavní novinkou je přepracovaná nabídka výbav. V paletě se objevuje například sportovně střižené N-Sport, které doplní již dobře známá provedení Visia, Acenta, Tekna či N-Design. Na obsah jednotlivých variant si ale ještě musíme počkat.

Když před čtyřmi lety nová generace Nissanu Micra dorazila na trh, nabízela se kromě jiného s naftovou patnáctistovkou vyvíjenou Renaultem. V dnešní době však dieselový agregát pod kapotou nedává příliš smysl (uživatelsky i kvůli emisním normám), tudíž se teď Micra nabízí výhradně s litrovým tříválcem IG-T. Japonci lákají na lepší parametry, konkrétnější však zatím nejsou.

Související články

Témata
18. 11. 2020 19:45
Re: Micra
Ale ja nerozporujem, že ponuka je úzka, ani že sa malé auto dá využiť trebárs na diaľnici. Proste potrebujú šetriť, tak si určili priority, ktoré sú iné ako preferuješ Ty, to je celé. ;-)
Avatar - twistedTSD
18. 11. 2020 16:23
Re: Micra
Clio není auto, které by nemohlo vyjet z města. A nemusíš mi zase vysvětlovat, v jakých otáčkách jezdím a jaký výkon podává motor ve středních otáčkách. Mluvím o těch kritických chvílích při předjíždění.

Klidně bych na to tvoje vysvětlení přistoupil, kdyby se dalo připlatit za 1.3 TCe. Ale to nejde.
18. 11. 2020 14:58
Re: Micra
Motor prišiel o kone, ktoré beztak využil málokto. Lepšia charakteristika v meste a nižšie emisie asi boli dôležitejšie. ;-)
18. 11. 2020 14:56
Re: Micra
Nečítaš? Alebo nechápeš písaný text? Neorezali výkon. Prispôsobili charakteristiku motora jeho metskému použitiu. Šupli krútiak do nižších otáčok, resp. upravili jeho priebeh, aby motor dával viac sily v nižších otáčkach. Tým pádom jej je menej v tých vysokých a číslo označujúce maximum výkonu je logicky menšie. Reálne to auto pôjde mestskom prostredí, kam patrí, lepšie a s menšou spotrebou. O niečo slabšie to bude na diaľnici, ale tiež to závisí aj na sprevodovaní. Už si ľudia konečne uvedomte, že hodnota maximálneho výkonu obvykle platí vo vysokých otáčkach, do ktorých motor bežne neženieš, a tým pádom tento výkon prakticky nevyužívaš. Všimni si, v akom pásme otáčok bežne motor využívaš a potom sa pozri do grafu, aký výkon vtedy motor podáva. Možno budeš prekvapený, že od max. výkonu to má dosť ďaleko.
Avatar - twistedTSD
18. 11. 2020 13:25
Re: Micra
To nijak nevysvětluje, proč ořezali výkon jediného použitelného benzínu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud