Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Honda CR-V dostane interiér inspirovaný Civicem. A to je dobře

Filip Melich
Diskuze (0)

V interiéru máme rádi tlačítka a Honda CR-V je bude mít. Automobilka odhalila první oficiální snímek interiéru nové generace oblíbeného SUV. Palubní deska je inspirovaná modelem Civic.

Honda pokračuje v postupném odhalování příští generace oblíbeného modelu CR-V. Již dříve ukázala části přídě a zádě, nyní odhalila palubní desku vozu. Na první pohled připomíná jedenáctou generaci Hondy Civic, která se na evropské trhy dostane v průběhu letošního podzimu. Podobnost s menším sourozencem je podle nás pozitivní zpráva, protože vnitřek Civicu – minimálně vizuálně – působí velmi dobře.

Horizontálně celou palubní desku se táhne úzká mřížka, do které jsou zakomponované výdechy ventilace. Nad ní se nachází dotyková obrazovka infotainmentu, zatímco pod ní panel klimatizace s tlačítky a otočnými kolečky. Sympatický je i tříramenný volant s tlačítky. Celek vypadá jednoduše a přitom na poměry neprémiové značky velice dobře. V redakci máme rádi dobře rozvržený interiér, který se nesnaží zbavit se tlačítek za každou cenu.

Na zveřejněné fotografii je také vidět digitální přístrojová deska, bezdrátové nabíjení telefonu nebo audiosystém Bose. Z dříve zveřejněných fotek exteriéru je pak poznat sázka na ostřejší hrany a rozměrnější masku chladiče. Zadní světla mají tvar písmene L a táhnou se od střechy dolů, kde se kousek pod zadním oknem stáčí směrem dovnitř a vstupují do pátých dveří. Podle znáčku na zádi půjde o hybrid, což už ostatně víme i bez fotek – Honda přitlačí na elektrifikaci portfolia, stejně jako většina ostatních automobilek.

Ve výsledku je však otázkou, jestli má postupné odhalování ještě smysl. Před nějakou dobou totiž z Číny unikly fotky nezamaskovaného vozu, takže vzhled nové generace Hondy CR-V již není tajemstvím. Snímky bílého vozu najdete v galerii článku.

Automobilka přislíbila zveřejnění dalších informací 12. července letošního roku. Nehovoří zatím o kompletním odhalení, ale některá média se shodují, že přesně toho bychom se měli dočkat. Ovšem i kdyby ne, premiéra bude jistě následovat velmi brzy. Vůz by totiž měl být oficiálně odhalen ještě letos, konkrétně v průběhu léta.

Video se připravuje ...

Filip Melich
Diskuze (0)

Doporučujeme