Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové Bentley Flying Spur se blíží. Přijde s dvanáctiválcem i jako plug-in hybrid

David Bureš David Bureš 29. 5. 2019 • 07:04
6
2
Zobrazit náhledy (6)
Bentley Flying Spur

Luxusní sedan přebere platformu z kupé Continental GT, avšak s prodlouženým rozvorem. Chce být ještě luxusnější než dnes.

Nová generace konkurenta pro Rolls-Royce Ghost a Mercedes-Machybach S600 z Crewe je již za rohem, a tak Bentley začíná postupně uvolňovat informace o nástupci sedanu Flying Spur. Potvrdilo, že bude dostupné s třemi různými motory.

Dva z nich jsou očekávatelné. Nový Flying Spur (jméno ještě nebylo definitivně potvrzené) převezme pohonné ústrojí z již představeného kupé Continental GT, což bude znamenat výběr mezi čtyřlitrovým vidlicovým osmiválcem a šestilitrovým dvanáctiválcem do W, které jsou oba dvakrát přeplňované. Jestliže první nabídne 405 kW a 770 N.m, šestilitr poskytne dokonce 467 kW a 900 N.m.

Spárovány budou s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou z dílny ZF, s jejímž laděním měla automobilka problémy – pozdržel se kvůli tomu příchod Continentalu GT na trh. Dnes už ale má být vše v pořádku a řazení má odpovídat charakteru značky. Původně byla totiž převodovka vyvíjena pro Porsche, které Bentley dodalo základ v podobě platformy MSB, a tak její nastavení bylo potřeba změnit, aby nebylo tolik sportovní.

video

Tyto varianty doplní plug-in hybrid, který má být později nabídnut také v kupé. Tato verze je cílená primárně na čínský trh, kde jsou dnes elektrifikované vozy nutností. Podle všeho převezme ústrojí z Bentaygy Hybrid, což by znamenalo kombinaci elektromotoru s třílitrovým vidlicovým šestiválcem, přeplňovaným turbodmychadlem.

Design bude vycházet z Continentalu GT a hovoří se o tom, že bude atletičtější a ostřejší než u dnešního Flying Spuru. Na přídi nebude chybět emblém značky, který se kvůli bezpečnosti bude umět schovat do kapoty, podobně jako u vozů Rolls-Royce. Záď připravovaného auta označovaného výrobcem za grand tourer se pak měla inspirovat u někdejšího luxusního kupé Brooklands z roku 2008. Rozvor se oproti Continentalu GT se stejnou architekturou MSB natáhne o nějakých 300 mm, což by znamenalo celkovou hodnotu 3.151 mm.

Nová generace Bentley Flying Spur bude představena během letošního roku, zřejmě až v jeho druhé polovině.

Související články

Témata
29. 5. 2019 17:14
příď
Nechápu proč stále mrví předek auta těmi dvěma nesourodými světlomety na každý straně. Už Mulssane s tím vypada jako zdegenerovaný šlechtic. A přitom by to mohly být tak hezký auta. Když to neuměj, proč se nekouknou na RR?
Avatar - CICERO
29. 5. 2019 16:25
Bukve a brukvičky...
Olejný k*rv*čk* , tak na tenhle Wágn se těší nejeden čaputář...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku