Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové BMW řady 2 kupé zůstane zadokolkou zaměřenou na zážitek z řízení

Ondřej Mára Ondřej Mára 31. 7. 2020 • 04:41
28
23
Zobrazit náhledy (28)
BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe BMW 2 Coupe

Nástupce současné generace BMW řady 2 kupé by měl zůstat zaměřen především na milovníky tradiční sportovní jízdy.

Mnichovská automobilka, stejně jako většina německých značek, v posledních letech řeší hlavně přechod na elektromobilitu, downsizing a snižování nákladů. Na budoucnost populárního BMW řady 2 kupé by však žádný z nových trendů neměl mít drastický dopad.

V nabídce by totiž měl zůstat řadový benzínový šestiválec, který bude posílat výkon přes manuální převodovku na zadní kola. Žádná transformace v předokolku, čehož se někteří skeptici obávali, se tak konat nebude.

Příchod nového BMW řady 2 kupé se očekává v roce 2021, díky čemuž bude dvojková řada pravděpodobně tou nejrozmanitější v nabídce značky. Nové dvoudveřové kupé se totiž postaví vedle čtyřdveřového Gran Coupé a dvojice MPV Active Tourer a Gran Tourer. Technikou s nimi však nebude mít téměř nic společného.

To ostatně v rozhovoru pro britský Auto Express naznačil Gernot Stuhl, produktový manažer BMW řady 2 Grand Coupe, který potvrdil příchod dvojkové řady kupé s pohonem správné nápravy.

Dočkáme se nástupce, který bude postaven na platformě s pohonem zadních kol,“ uvedl Stuhl. „Takže zákazníci, kteří chtějí a potřebují nové BMW řady 2 kupé, ho najdou v naší nabídce, stejně jako ti co chtějí šestiválcové motory.

Nové BMW řady 2 kupé by mělo být postaveno na výrazně modifikované verzi platformy CLAR, kterou automobilka využila pro nové BMW řady 3 i řady 4 kupé. BMW řady 2 Gran Coupé ovšem využívá platformu UKL pro pohon předních kol, kterou sdílí s modely značky MINI.

Základní motorizací by se ovšem i pod kapotou dvojkového kupé měl stát 1.5 litrový tříválec, jak dodává web Auto Express. Chybět ovšem nebude ani 2.0 litrový čtyřválec a možná se dočkáme i 2.0 litrového dieselu. Obě tyto motorizace by měly být převzaty z trojkových modelů 320i a 320d.

Vrcholem běžné nabídky by měla být verze M235i, která nabídne stejný 2.0 litrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu přes 300 koní, jaký nabízí Gran Coupe M235i. Výše zmiňovaný šestiválec by ovšem mohl být vyhrazen pouze pro čistokrevné M2 Coupé.

S největší pravděpodobností půjde o stejný přeplňovaný třílitr, jaký nalezneme pod kapotou SUV modelů X3 M & X4 M i očekávaných BMW M3 a M4. Pod kapotou M2 Coupé by však mohl být naladěn zhruba na výkon okolo 400 koní, aby dokázal udržet krok s konkurencí a přesto vůz nekonkuroval větším sourozencům M3 a M4.

Smutnou zprávou by však měla být údajná absence kabrioletu. Jak zmiňují britští kolegové, poptávka nebyla příliš vysoká a navíc se kabriolety pomalu ztrácí i z nabídky konkurenčních prémiových výrobců.

Zatím se však jedná pouze o spekulace, na jejichž potvrzení či vyvrácení si budeme muset počkat až do oficiální premiéry. 

Doporučujeme

Témata
2. 8. 2020 08:12
Re: Není to zas tak dávno,...
324d nebo 330d nebo 530d. :-)
Porad je to diesel.
Vhodny primarne pro cestovani.
Ne pro zabavu.
2. 8. 2020 08:05
Re: Není to zas tak dávno,...
Presne. :yes:
2. 8. 2020 08:04
Re: Ztraceni
Jo Peugeot to vyresil elegantneji.

Pridal cislovku...
2. 8. 2020 07:54
Re: Není to zas tak dávno,...
Krome motoru velkou.
:D
Obcas az moc.

V cem konkretne sterilni? Jak moc se lisila 116i od 130i? To, ze tim v Nemecku jezdily duchodkyne, neznamena, ze je sterilni.
A prvni 1er treba v porovnani s minulou 3er (no vlastne v porovnani s temer cimkoli...) byl opravdu ridiske auto.

116i (alespon prvni gen) je na tom podobne jako Toyobaru.
Zazitky musis hledat jinde nez u motoru.

Zadnimu pohonu zdar.
1. 8. 2020 20:32
Re: Není to zas tak dávno,...
Tak verze s těmi nejslabšími motorizacemi samozřejmě neměli dostatečné jízdní výkony, ale i těm nechybala manuální převodovka a hravý podvozek. ;-)