Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové Bugatti s vysokootáčkovou V16 se odhalí už brzy. Víme kdy

Lukáš Volšický
Diskuze (2)

Bugatti zveřejnilo datum představení nového hypersportu. Dojde k tomu již brzy.

Bugatti už brzy vstoupí do zcela nové éry. Francouzský výrobce exkluzivních luxusních hypersportů už ukončil osm let trvající produkci modelu Chiron a zanedlouho na něj naváže úplně novým pokračovatelem. Zásadní novinka z Molsheimu už v minulých měsících odhalila svůj unikátní motor a za přibližně 14 dnů se konečně oficiálně představí celý nový hypersport.

Designéři automobilky Bugatti se údajně inspirovali nejslavnějšími modely z minulosti, včetně legendárního Type 57 SC Atlantic, a popisují nejnovější hypersport jako novou „ikonu pro věčnost“. Novinka se už dokonce odhalila investorům a potenciálním zákazníkům za zavřenými dveřmi a teď už zbývá jen slavnostní debut před očima veřejnosti.

Nové Bugatti, jehož jméno zatím bohužel neznáme, si zachová šestnáctiválec a bude jedním z mála produkčních aut s exotickým motorem V16. Vysokootáčkovou benzinovou jednotku továrna vyvinula ve spolupráci se specialisty z Cosworthu a uvádí, že bude disponovat elektrifikací vyvinutou spolu s chorvatským Rimacem, výrobcem elektrického hypersportu Rimac Nevera.

Video se připravuje ...

Vysokootáčkový šestnáctiválec pro Bugatti má zdvihový objem 8,3 litru, atmosférické plnění a nechá se vytáčet k až devíti tisícům otáček za minutu! Maximální výkon pak dosáhne extrémních 1800 koní! Novinka tak bude ještě výkonnější než vrcholné Bugatti Chiron Super Sport s čtyřikrát přeplňovaným osmilitrovým motorem W16 o 1600 koních.

A kdy se nové Bugatti oficiálně představí? Francouzská značka z Molsheimu slavnostní debut naplánovala na 20. června 2024.

Lukáš Volšický
Diskuze (2)

Doporučujeme

6. 6. 2024 06:52
Re: Bugatti Chiron
poslední :D :D

leda ve vlhkých snech teoretiků pseudoekologů
Avatar - Jean Reno
5. 6. 2024 08:05
Bugatti Chiron
Poslední dinosauři mastodont do soukromých sbírek arabských šejků, rapperů a fotbalistů.