Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové Mini Cooper vyprodáno na měsíce dopředu. Kabrio dorazí ještě letos

Daniel Fuglevič
Diskuze (16)

O novou generaci legendárního Cooperu je u Mini slušný zájem. I tentokrát se přitom máme těšit na otevřenou variantu nejmenšího modelu.

Britské Mini vykročilo do roku 2024 s řadou novinek. Loni představilo další generaci Countrymanu, jehož nová elektrická verze už zamířila do výroby, a nedávno značka uvedla také elektrický Aceman, vyplňující místo v nabídce dalším crossoverem. Silnou popularitu si však u Mini dle posledních zpráv i nadále udržuje nejznámější jméno – Cooper.

Video se připravuje ...

Během výroční schůze akcionářů BMW Group se generální ředitel Oliver Zipse zmínil, že Mini má prozatím úspěšný rok. Čtvrtá novodobá generace třídveřového hatchbacku Cooper se poprvé ukázala minulý rok v září a nyní je dle Zipse vyprodaná na čtyři měsíce dopředu. I nadále přitom moderní Mini nepatří mezi ty nejdostupnější vozy své třídy a udržuje si prémiovou cenovku.

Na českém trhu se Cooper objevil letos v únoru se startovní cenovkou 670.800 Kč za výchozí tříválcovou motorizaci (115 kW/156 k). Nejvýkonnější elektrický Cooper SE (160 kW/218 k) však může začínat i na ceně 904.800 Kč. S různým příplatkovými pakety tak není problém u Cooperu překročit hranici milionu korun.

Zipse dále potvrdil, že nabídku nejmenšího modelu čeká zanedlouho předpokládané rozšíření. I pro nejnovější generaci má totiž Mini v plánu uvedení verze Cabrio. Otevřený model se veřejnosti představí během druhé poloviny letošního roku.

Generální ředitel mateřského BMW nakonec nezapomněl zmínit globální charakter nové rodiny modelů Mini. Rovněž čistě elektrický Aceman bude totiž vyráběn v rámci společného podniku Spotlight Automotive s automobilkou Great Wall Motor v čínském Zhangjiagangu, kde již vzniká i nový elektrický Cooper. Mimo produkci modelů v britském Oxfordu pak Mini zahájilo loni výrobu i poprvé v Německu, odkud z lipské továrny BMW vyjíždí nový Countryman.

Daniel Fuglevič
Diskuze (16)

Doporučujeme

18. 5. 2024 07:27
Re: ‼️ moc líbí ‼️
Snad jsi o tom nepochyboval? :-[]
17. 5. 2024 13:38
Re: Auto z venku pěkné,
jo, kdyby ty nové miníky měli motor 2 litr jako stávající JCW, tak bych pánev na palačinky určitě odpustil.
Akorát, že už je mít nebudou a tak jsem na pochybách o smyslu pro lidi, kteří mají rádi svižné a zábavné svezení a nemusí jenom předstírat něco
17. 5. 2024 13:09
Re: Auto z venku pěkné,
Krasny primer.. :yes: Za chvili bude ten cifernik vetsi nez volant.
Avatar - apoho
17. 5. 2024 10:38
Re: ‼️ moc líbí ‼️
tak seriozně, že ti bude umožněno diskutovat pouze pod jedním profilem v horším případě, v lepším - vůbec ze žádného😆😂🤣
Avatar - apoho
17. 5. 2024 10:09
Re: ‼️ moc líbí ‼️
tak Trofime Lysoviči, před chvilkou jsem vyplnil dotazník spokojenosti s portálem auto.cz a jako podnětnou připomínku jsem upozornil na tvé multinicky. Věřím, že se voda vaří!

Doufám, že podobně učinili i další diskutující :-)

Je vidět, že se na CNC začali konečně seriozně zabývat tvou existencí! :yes: