Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Ford Mustang prý existuje i díky úspěchu Mustangu Mach-E

Ondřej Mára
Diskuze (12)

Sedmá generace Mustangu opět nabízí motor V8 a bez jakékoliv elektrifikace, bez Mustangu Mach-E ale nejspíš nemusela existovat. Přinejmenším v současné podobě.

Premiéra nové generace Fordu Mustang udělala radost snad každému příznivci silných strojů. Pod kapotou se objevil vylepšení osmiválec Coyote, v nabídce zůstala manuální i mechanická převodovka, poháněna jsou stále pouze zadní kola a vše se obešlo bez elektrifikace. Nová verze Dark Horse navíc slibuje ještě víc zábavy, stejně jako elektronická driftovací brzda.

Pravdou však je, že za existenci a podobu nového Fordu Mustang zřejmě vděčíme jeho většímu a původně nepříliš pozitivně vnímanému sourozenci. Jak asi tušíte, řeč je o elektrickém Fordu Mustang Mach-e, představeném v listopadu 2019, který byl původně kritizován, že se pouze přiživuje na slavném jménu.

Video se připravuje ...

Jim Farley, generální ředitel automobilky Ford, ovšem v rozhovoru pro CNBC prozradil, že právě Mach-E je velkým důvodem, proč mohla automobilka pokračovat s výrobou klasického Mustangu v aktuální podobě. „Mustang Mach-E, ve své podobě, umožnil vznik tohoto auta,“ uvedl Farley. „Konkurenti musí kupovat emisní kredity a nemohou přijít s tímto typem auta.

Konkurencí přitom Farley mohl myslet například značku Dodge, která se v těchto týdnech loučí se stávající generací modelů Challenger a Charger s motory V8. Jejich nástupci pak nabídnou už jen čistě elektrický pohon. Stejný osud pak čeká i Chrysler, který se rozloučil s modelem 300.

Automobilka Ford však díky slušným prodejům čistě elektrického Fordu Mustang Mach-E získává dostatek kreditů, aby mohla nabídnout i klasický sporťák. Konkurence, které chybí (úspěšný) elektrický model v nabídce však musí tyto emisní kredity kupovat od jiných značek. Na tom pak profitovala například Tesla.

Ondřej Mára
Diskuze (12)

Doporučujeme

23. 9. 2022 12:02
Re: Mustang je dlouhá léta neprodávanější sporták na světě
Gas a gasoline není totéž ;-) i když šlapat na plyn by ti asi šlo :D
Avatar - Barrichello
23. 9. 2022 10:33
Re: Mustang je dlouhá léta neprodávanější sporták na světě
Jako ryzí Petrolhead určitě vid :-)
23. 9. 2022 09:40
Re: :-[]
:-[] :-[] :-[] :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
23. 9. 2022 09:39
Re: Díky
Fanatický elektromagor promluvil. :-O :no:
Avatar - Roland Von Wagen
23. 9. 2022 08:33
Re: Díky
Ještě ti trochu čouhají chodidla.
Btw. Jak se ti s tím Mach-E jezdí?