Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Mercedes-Benz GLA na oficiální skice. Světu se představí už tento týden

David Bureš David Bureš 9. 12. 2019 • 05:20
19
4
Zobrazit náhledy (19)
Mercedes-Benz GLA Mercedes-Benz GLA Mercedes-Benz GLA Mercedes-Benz GLA Mercedes-Benz GLA Mercedes-Benz GLA Mercedes-Benz GLA Mercedes-Benz GLA Mercedes-Benz GLA Mercedes-Benz GLA Mercedes-Benz GLA Mercedes-Benz GLA Mercedes-Benz GLA Mercedes-Benz GLA

Druhá generace GLA bude chtít být ještě větší stylovkou, aby se více odlišila od praktického rodinného SUV GLB.

Mercedes-Benz si na konec roku připravil ještě jednu novinku. Již tuto středu 11. prosince světu představí novou generaci kompaktního SUV GLA. Krátce předtím automobilka ještě jednou láká na jeho premiéru, která proběhne výhradně online. Zveřejnila jeho oficiální skicu, která dává dobrou představu o tom, jak bude novinka vypadat.  

Přestože nové GLA bude hrát v rámci nabídky kompaktních Mercedesů hlavně roli stylovky, ze zveřejněného výkresu vyplývá, že o žádnou bláznivou kreaci nepůjde. Zadní partie opticky navážou na ostatní Mercedesy s platformou MFA, konkrétně třeba na MPV třídy B. Boky pak ozdobí jemné oplastování, které k segmentu SUV zkrátka tak nějak patří.

Také interiér podle dříve zveřejněné upoutávky naváže na již známé modely s trojcípou hvězdou na přídi. To bude znamenat kulaté výdechy topení nebo digitální přístrojový štít, doplňující druhou obrazovku od multimediálního systému.

Velká překvapení nečekejme ani z hlediska motorů. Pod kapotou se tak objeví benzinová třináctistovka vyvinutá společně s Renaultem, zážehový dvoulitr i vznětové čtyřválce. Součástí nabídky bude taktéž plug-in hybrid přebírající ústrojí A 250e EQ Power. Auto navíc má poskytnout základ pro chystané elektrické SUV EQA.

Mercedes také již dříve přiznal, že zareaguje na výtky k současnému GLA, především na stísněnou kabinu. Přestože se tak GLA mezigenerační zkrátí o 20 mm (aby uvolnilo více prostoru pro až sedmimístné GLB), kabina má být prostornější, díky rozvoru nataženému o 30 mm a zvýšení karoserie o významných 100 mm.

Nabídka Mercedesu v kompaktní třídě se zatím zastavila na osmi modelech. GLA druhé generace bude zatím poslední vůz, který dostane vylepšenou platformu MFA. Již dnes ji používají hatchback Asedan A a jeho prodloužená verze pro čínský trh, MPV B„čtyřdveřové kupé“ CLA, stylové kombi CLA Shooting Brake a sedmimístné SUV GLB.

Mercedes-Benz GLA druhé generace se tuto středu představí výhradně online. Na výstavní premiéru si tak počkáme až do příštího roku, nejspíše na březnový autosalon v Ženevě. Není ale vyloučeno, že se novinka představí už na lednové autoshow v Bruselu.

Témata
Avatar - pradeda777
9. 12. 2019 23:15
AMG GLA
...neříkejte že nebude............... :-[]
Avatar - pradeda777
9. 12. 2019 23:14
Re: Nechcu ho
Žebřiňáky měly 30".......... ;-)
9. 12. 2019 19:18
Nechcu ho
Nechci ho, má hrozně malý kola!!!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud